• In English
 • Мінагрополітики: Тисячі аграріїв з 9 областей можуть лишитися без коштів через блокування міністерства та ОДА
  опубліковано 28 січня 2014 року о 17:46

  Аграрії з дев’ятьох областей України, де мітингувальники захопили приміщення ОДА, можуть не дочекатися коштів на проведення весняно-польових робіт. Саме з цих регіонів не надходять заявки до Аграрного фонду на укладання форвардних угод, які б дали змогу профінансувати сільгоспвиробників. Про це сьогодні Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку прозвітував керівник Аграрного фонду Олександр Кірюк.

  «На сьогодні Аграрний фонд залишається єдиним державним оператором з фінансування сільгоспвиробника на час весняно-польових робіт. Проте з дев’ятьох регіонів, де мітингувальники захопили приміщення ОДА, повністю зупинилися надходження заявок на укладання форвардних контрактів. І аграрії можуть не отримати кошти», − повідомив Олександр Кірюк.

  Керівник Аграрного фонду також повідомив, що на сьогодні установа перерахувала аграріям з усіх областей України 300 мільйонів гривень, які можуть бути використані для проведення комплексу весняно-польових робіт. Своєю чергою, Міністр Микола Присяжнюк наголосив, що укладання форвардних контрактів з Аграрним фондом залишається одним із державних інструментів фінансування аграріїв. І тому, щоб сільгоспвиробники з усіх областей України мали кошти для весняно-польових робіт, необхідно якнайшвидше відновити співпрацю працівників заблокованих ОДА з Аграрним фондом і Мінагрополітики.

  «Для проведення усього комплексу весняно-польових робіт аграріям потрібні кошти. І сьогодні один зі шляхів отримання коштів − це укладання контрактів з Аграрним фондом. Тому у максимально стислі строки ми намагатимемося відновити зв’язок з обласними держадміністраціями, де робота тимчасово блокується», − наголосив Міністр.