• In English
 • МОЗ застерігає від переохолоджень та радить при перших ознаках хвороби залишатися вдома
  опубліковано 28 січня 2014 року о 14:46

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Качур взяв участь у телемарафоні «Відкрита студія» на Першому національному телеканалі та повідомив оперативну інформацію щодо кількості звернень громадян за медичною допомогою під час масових акцій у центрі Києва.

  «За період моніторингу із 30 листопада 2013 року до закладів охорони здоров’я за медичною допомогою звернулось 1 214 осіб, госпіталізовано 673 особи. Померло у закладах охорони здоров’я двоє осіб, а 71 особа зараз знаходиться на лікуванні. За останню добу звернулась одна особа, але вона не була госпіталізована», – повідомив Олександр Качур.

  Також він зазначив, що у місцях масового скупчення людей на Майдані Незалежності та вулиці Грушевського у цілодобовому режимі працюють 7-8 бригад швидкої медичної допомоги, а у разі необхідності їх кількість збільшується до 14 бригад. Медики надають високоспеціалізовану медичну допомогу оперативно і в повному обсязі незалежно від партійної належності чи політичних симпатій.

  Відповідаючи на питання щодо ризиків поширення хвороб у місцях масового скупчення людей, він наголосив: «Хочу звернутись до всіх тих, хто бере участь у масових акціях – будьте обережні! У місцях масового скупчення людей завжди є підвищений ризик поширення інфекцій, високий рівень травматизму та переохолодження, особливо зараз, коли стовпчик термометра досягає позначки 15-20 градусів нижче нуля».

  Також Перший заступник Міністра охорони здоров’я України підкреслив, що зараз лікарі-психіатри надзвичайно занепокоєні впливом останніх подій в столиці України на психічний стан людей. «Завдяки трансляції «наживо» травматичних, агресивних, кривавих подій з Майдану, неповнолітні та люди з порушеннями психіки стають свідками таких подій, що може призводити до психічних травм та загострення захворювань», - зазначив він.

  По завершенні зустрічі він порадив усім громадянам з метою профілактики інфекційних захворювань зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, не допускати переохолодження та перевтоми організму, дотримуватися режиму сну та харчування, а при появі перших симптомів інфекційного захворювання обов’язково залишатися вдома, щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражали на небезпеку інших людей.