• In English
 • Міндоходів: Середньомісячна сплата єдиного соціального внеску зросла на 1,5 млрд. гривень
  опубліковано 28 січня 2014 року о 11:26

  За період адміністрування Міндоходів єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування до бюджету зібрано 50,5 млрд. грн. Порівняно з жовтнем-груднем минулого року сума надходжень зросла майже на 2 млрд. гривень.

  Така результативність, зазначають фахівці Міністерства, якнайкраще свідчить про ефективність проведеної адмінреформи. Зміна адміністратора єдиного внеску не лише не принесла жодних незручностей для платників, а й дозволила підвищити середньомісячну сплату єдиного внеску з 15,3 млрд. грн. до 16,8 млрд. гривень.

  Більше того, такі зміни спростили процес взяття на облік, оскільки облікування платників податків та платників єдиного внеску здійснюється відтепер в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур.

  За статистикою відомства, за час адміністрування внеску Міндоходів кількість страхувальників з жовтня по грудень 2013 року зросла майже на 40 тис. осіб. На сьогодні єдиний внесок сплачують 1,2 тис. юридичних та 2,7 тис. фізичних осіб.

  За цей період фахівці кол-центру Міндоходів відповіли на понад 32 тис. звернень щодо адміністрування єдиного внеску, а також надали 18 консультацій у  письмовій формі. Чимало громадян цікавилися сервісом електронного звітування, який набуває все більшої популярності серед платників ЄСВ. Щоб ним скористатися платникам достатньо лише отримати в Міндоходів безкоштовний електронний ключ та завантажити відповідне програмне забезпечення.

  Якщо до жовтня електронкою звітність подавали лише 38% платників ЄСВ, то вже у грудні – 77%. Загалом з 1 жовтня по 31 грудня 2014 року звітність з єдиного внеску подавали майже 665 тис. суб’єктів господарювання, з яких 509 тис. – в електронному вигляді.

  Спрощення звітності з єдиного внеску, запевняють у Міністерстві, триватиме і надалі. За словами аналітиків відомства, сьогодні розглядаються варіанти зниження навантаження на фонд оплати праці, що полегшить життя як роботодавцям, так і їх співробітникам.