• In English
 • О. Журавко допоміг поновити право інваліда І групи на безоплатне санаторно-курортне лікування
  опубліковано 27 січня 2014 року о 16:14

  Серед численних звернень, які надходять до Урядового уповноваженого з прав інвалідів, непоодинокими є й такі, що стосуються сприяння  поновлення у чергах на санаторно-курортні путівки для проходження курсів лікування.

  Так, нещодавно звернувся інвалід І групи по зору, мешканець Харківської області з проханням допомогти  відновити його у черзі на  санаторно-курортну путівку для проходження курсу лікування у санаторіях міста Трускавця. Слід зазначити, що у черзі на таку путівку, він стоїть уже три роки.  У зв’язку з тим, що йому в 2013 році як ветерану УТОС була надана путівка до санаторію УТОС в Євпаторії без лікування, тобто на відпочинок біля моря, керівництвом територіального управління соціального захисту було прийнято рішення, що інвалід по зору вже не потребує подальшого лікування, і його було знято з черги.

  За ініціативою Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка Міністерством соціальної політики  перевірено факти, викладені заявником, та повідомлено, що  відповідно до п. 14 Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187, його дійсно було знято з черги на забезпечення санаторно-курортною путівкою. На даний час чисельність інвалідів, які потребують санаторно-курортного лікування, перебільшує можливості їх оздоровлення.  У зв’язку з цим утворилась черговість серед даної категорії осіб.

  Однак, як зазначив Олексій Журавко, держава з метою реалізації права громадян на охорону здоров’я повинна вживати заходів щодо забезпечення санаторно-курортними путівками  тих інвалідів , які їх вкрай потребують.

  Таким чином, завдяки клопотанню Урядового уповноваженого з прав інвалідів,  право інваліда І групи по зору на безоплатне забезпечення санаторно-курортною путівкою поновлено.