• In English
 • Р.Богатирьова: Перебування дітей, підлітків та вагітних у місцях масових акцій є небезпечним для їхнього здоров'я і неприпустимим
  опубліковано 24 січня 2014 року о 19:56

  На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, виступаючи у п’ятницю на брифінгу. Міністр зауважила, що Україна підписала та ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, а «відтак наш обов’язок – вжити усіх заходів для виконання її статей, зокрема тієї, що забороняє втягувати дітей в громадські конфлікти та воєнні дії». Вона закликала батьків докласти всіх зусиль для того, аби убезпечити дітей, підлітків та молодь від загроз, що виникають для їхнього здоров’я та життя під час масових заворушень. 

  Перелічуючи фактори, які можуть негативно вплинути на здоров’я людей, які беруть участь в масових акціях, Раїса Богатирьова звернула увагу на ризик поширення небезпечних інфекційних хвороб в місцях скупчення великої кількості, підвищену ймовірність переохолодження та обморожень, а також  високий рівень травматизму.

  За словами керівника МОЗ України, у 2013 році в Києві майже на 30% зросла захворюваність на активні форми туберкульозу. Серед жителів міста зареєстровано 1389 хворих з активними формами туберкульозу, у той час як за аналогічний період минулого року ця цифра складала 1090 осіб. В місцях перебування великої кількості людей, за умов тисняви та відсутності можливостей дотримуватися правил гігієни, виникає ризик заразитися та захворіти на небезпечну хворобу, «підхопити» шкіряну чи будь-яку іншу інфекцію, зазначила Раїса Богатирьова.

  Найбільш вразливою мішенню для інфекції під час загострення епідеміологічної ситуації, звернула увагу Міністр, є діти, вагітні та особи похилого віку. Вона нагадала, що протягом епідемії грипу 2009-2010 років від наслідків хвороби померло 1 128 осіб, серед них 83 вагітні жінки. «Сьогодні в Україні спостерігається характерне для цієї пори року зростання рівня захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції», -- повідомила керівник МОЗ України. З початку цього тижня у столиці прискореними темпами збільшується число захворювань на цю групу інфекцій: у порівнянні з попереднім  тижнем (захворіло 12683 особи, з них 7752 (61,1%) становлять діти віком до 17 років)  захворюваність на грип та ГРВІ по місту Києву збільшилась на 26%, за рахунок як дорослого, так і дитячого населення. Що ж стосується України в цілому, то за поточний тиждень на ГРВІ та грип захворіло майже на 50% більше, ніж за минулий тиждень.

  Ще однин ризик для здоров’я та життя людини, розповіла Раїса Богатирьова, пов'язаний з різким похолоданням: тривале перебування особи на вулиці при низькій температурі може викликати переохолодження. «Зазвичай воно не проходить безслідно для людини, адже захисні сили організму від перенесеного стресу знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеню тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах», - пояснила Міністр. Але найсерйознішим наслідком переохолодження, попередила вона, є відмороження частин тіла і кінцівок, яке може призвести до інвалідизації.

  Не менш загрозливим для здоров’я людини, за словами Раїси Богатирьової, є вдихання диму від згоряння автомобільних шин. Під час термодеструкції автомобільної гуми виділяється близько 20 різноманітних груп токсичних речовин, переважна більшість з яких належить до першого-третього класу токсичності. Відомо, що продукти згоряння гуми містять високу кількість доведених канцерогенів. І якщо найближчим наслідком вдихання кіптяви від спалення гуми є токсичні ураження бронхів та легень, які на третю добу можуть викликати деструкцію легень, то віддаленим наслідком є канцерогенний ефект, який може проявитись через декілька років у вигляді онкологічних захворювань не лише у самої людини, а й у її нащадків, зауважила Міністр.

  Травматичні, агресивні події, що відбуваються на Грушевського, позначаються й на психічному здоров’ї людей. Завдяки трансляції цих подій, неповнолітні та люди з порушеннями психіки стають свідками, а це може призводити до психічних травм та загострення захворювань, зазначила Міністр. При постійному потоці негативної інформації у людей виникають нав'язливі думки, в них зростає тривога, з’являється страх, наростає гнів, озлобленість та агресивність. Раїса Богатирьова закликала представників ЗМІ не розповсюджувати недостовірну інформацію, як це було з повідомленням про те, що у Головне бюро судмедекспертизи на вулиці Оранжерейній почали масово звозити трупи. «Так, згодом, це повідомлення було спростовано, але хто підрахує ті морально-психічні збитки, які було завдано суспільству цією інформаційною провокацією», - висловила обурення керівник МОЗ України.

  Вона вкотре наголосила на тому, що працівники екстреної медичної допомоги міста Києва та столичних закладів охорони здоров’я надають кваліфіковану допомогу всім, хто до них звертається – не зважаючи на політичну належність чи партійні симпатії, на місце проживання та реєстрації, релігійні уподобання тощо. «В тих, хто потребує медичної допомоги, ми бачимо виключно громадян України і лікуємо людей незалежно від того, це співробітник правоохоронних органів чи маніфестант з табору опозиції. І наше завдання – зробити так, щоб кількість хворих і травмованих була якомога меншою», - зазначила Раїса Богатирьова. Саме тому, за її словами, надзвичайно важливо попередити громадян України про ті ризики, які виникають для їхнього життя та здоров’я під час масових акцій та заворушень, застерегти від негативних наслідків недбалого ставлення до свого власного здоров’я.