• In English
  • Права на виконання міжнародних та внутрішніх рейсів із обласних центрів отримали ще 5 авіакомпаній
    опубліковано 24 січня 2014 року о 16:06

    Міністерство інфраструктури України продовжує активну роботу з розширення географії польотів - наприкінці 2013 року проведено десяте засідання комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній, під час якого авіакомпанії «Візз Ейр Україна», «Роза Вітрів», «МАУ», «Хорс» та «Урга» отримали право на виконання міжнародних та внутрішніх рейсів із обласних центрів України.

    Зокрема, за результатами розгляду заяв авіаперевізників, комісія надала права на виконання міжнародних регулярних рейсів на лінії Донецьк – Будапешт (Угорщина) авіакомпанії «Візз Ейр Україна», на лініях Львів – Ларнака (Кіпр) та Київ – Салоніки (Греція) авіакомпанії «Роза Вітрів».

    Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» призначена на повітряні лінії з Києва та основних регіональних аеропортів до Бургаса (Болгарія), Енфіди (Туніс), Монастіра (Туніс), Іракліона (Греція), а також на низку інших курортних напрямків.

    Також комісія задовольнила заяви авіакомпаній «Хорс» та «Урга» щодо призначення на лінію Київ – Чернівці.

    Нагадаємо, до складу комісії входять представники Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби.

    Довідково

    31 травня 2013 року набрав чинності Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній, затверджений наказом Міністерства інфраструктури від 23.04.2013 № 245.

    Цим Порядком встановлено єдиний чіткий механізм допуску авіаперевізників до конкретних повітряних ліній, зрозумілі вимоги до їх експлуатації. Також документ дозволяє обмежувати обсяги прав, якщо перевізник не виконує взяті на себе обов’язки. Порядок розроблений у відповідності до Повітряного кодексу України та стандартів і рекомендованої практики Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) згідно з тенденціями розвитку світової галузі авіаперевезень.

    Такий порядок дає можливість ефективніше використовувати повітряні лінії, що, у свою чергу, сприяє залученню нових авіаперевізників, збільшенню обсягів авіаперевезень, розвитку аеропортів, розширенню географії польотів,  диверсифікації продукту та зниженню вартості авіаквитків.