• In English
 • Г. Темник: Ми рухаємося шляхом до енергетичної безпеки нашої країни
  опубліковано 24 січня 2014 року о 15:56

  Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник відвідав у Кіровограді підприємство «Інтерресурси», яке продукує дерев’яні вироби для будівельної галузі. Підприємство також має дільницю теплогенерації - здійснює виробництво тріски, брикетів, які  використовує для виробництва теплової енергії.

  З чотирьох котелень, які включає в себе дільниця теплогенерації, Геннадій Темник ознайомився з роботою котельні мікрорайону «Балашівський» у Кіровограді. Котельня працює на трісці та забезпечує теплом низку бюджетних організацій.

  Як доповів Міністру директор підприємства Кирило Москаленко, експлуатація такої котельні дає можливість щорічно заощаджувати близько 2,24 млн. м³ природного газу на рік. Економія бюджетних коштів складає більше 10 млн. грн. на рік. Зріс рівень якості послуг з теплопостачання.

  За словами Геннадія Темника, забезпечення такого циклу виробництва, де відходи використовують для забезпечення теплом населення і соціальної сфери є одним з взірцевих прикладів того, яким чином у країні заощаджувати природний газ.

  «Спільно з регіонами, підприємствами теплоенергетики ми працюємо над виконанням завдання Президента України щодо скорочення споживання природного газу на 50%. Іншими словами – ми рухаємося шляхом до енергетичної безпеки нашої країни. Сьогодні практично у кожній області є чимало прикладів переведення котелень на альтернативні види палива, оснащення котелень енергоефективним обладнанням», - сказав Геннадій Темник.

  Міністр висловив переконання, що досвід «Інтерресурсів» з виробництва та реалізації теплової енергії зацікавить інші деревообробні підприємства в Україні.

  «За дорученням профільного Віце-прем’єр-міністра Олександра Вілкула, фахівці Міністерства постійно вивчають кращий досвід регіонів за різними напрямками, у тому числі і досвід щодо впровадження енергозберігаючих заходів у сфері комунальної теплоенергетики. Першу збірку під назвою «Позитивний досвід розвитку територій» ми підготували наприкінці минулого року і розповсюдили серед місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Таким чином ми сприяємо регіонам у впровадженні ними вкрай необхідних для розвитку їх територій проектів», - сказав Міністр.