• In English
 • Геннадій Темник відвідав об'єкт реконструкції системи теплопостачання мікрорайону "Шкільний" в Кіровограді
  опубліковано 24 січня 2014 року о 14:34

  В Україні продовжують впроваджувати заходи, спрямовані на зменшення споживання природного газу. Сьогодні Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник ознайомився з ходом реконструкції системи теплопостачання мікрорайону «Шкільний» в Кіровограді.

  Проект реконструкції передбачає встановлення блочно-модульної котельні, яка дозволить значно економити як електроенергію, так і природний газ. Реконструкцію здійснює ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» за кошти підприємства. Вартість проекту становить близько 6,5 млн. грн.

  Директор підприємства Валерій Гармаш доповів Міністру, що роботи з реконструкції планують завершити в квітні місяці 2014 року, а вже в другому півріччі об’єкт введуть в експлуатацію. Встановлення блочно-модульної котельні дозволить підприємству на 17% скоротити споживання природного газу – 328 тис. метрів кубічних щорічно. Економія електроенергії складе 280 тис. кВт/рік – 347 тис. грн. Споживачі отримають якісніші послуги (котельня опалює 27 багатоповерхових житлових будинків, 10 бюджетних установ та інші 21 підприємство).

  Геннадій Темник зазначив, що кожне підприємство теплоенергетики в Україні повинно впроваджувати заходи, спрямовані на технічне переоснащення, економію енергоресурсів та покращення якості послуг.

  «Іншого шляху до енергетичної безпеки для нашої країни як скорочення споживання газу, впровадження енергоощадних проектів – немає. Ми всі – органи виконавчої влади і підприємства повинні злагоджено над цим питанням працювати. Певні результати ми вже маємо - у 2013 році реконструйовано більше 670 котелень, у тому числі з переведенням на альтернативні види палива – 170 котелень. Замінити понад 1 100 котлів, четверту частину з яких перевели на альтернативні види палива. Проведено капітальний ремонт понад 1 000 котлів, замінено майже 500 км теплових мереж», - сказав Геннадій Темник.

  За його словами, в цьому році продовжиться робота з технічного переоснащення підприємств теплоенергетики та переведення котелень на альтернативні види палива.  Крім того, не пізніше ІІ-го кварталу 2014 року у всіх регіонах мають бути завершені роботи по встановленню приладів технологічного обліку на джерелах теплогенерації. Станом на 1 січня 2014 року показник обладнання приладами обліку відпуску теплової енергії по країні склав 97,3%. Міністр відзначив, що в Кіровоградській області цей показник складає 100%.