• In English
 • Урегульовано право надання закладами охорони здоров'я платних послуг з реалізації радіофармпрепаратів
  опубліковано 24 січня 2014 року о 10:00

  22 січня 2014 року Уряд прийняв проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах і науково-дослідних установах», розроблений МОЗ України з метою законодавчого врегулювання права надання закладами охорони здоров'я платних послуг із реалізації радіофармацевтичних препаратів.

  Така необхідність виникла, оскільки в лабораторії Всеукраїнського центру радіохірургії клінічної лікарні «Феофанія» виготовляються радіофармацевтичні препарати, що використовуються для діагностики злоякісних пухлин в більшій кількості, ніж потребує вказаний заклад. При цьому інші медичні заклади, які оснащені аналогічним діагностичним обладнанням, можливості виготовляти такі препарати не мають.

  Розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися в державних і комунальних закладах охорони здоров’я, вищих навчальних закладах і науково-дослідних установах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1138 новим пунктом: «34. Реалізація радіофармпрепаратів» сприятиме раціональному використанню високовартісного медичного обладнання, коштів державного бюджету та дозволить забезпечувати радіофармпрепаратами медичні заклади, які їх потребують, але не мають можливостей для виготовлення.

  Кошти від надання послуги з реалізації медичними закладами радіофармпрепаратів мають надходити до спеціального фонду державного бюджету як власні надходження бюджетних неприбуткових установ.