• In English
 • На Хмельницькій АЕС завершено місію технічної підтримки ВАО АЕС
  опубліковано 23 січня 2014 року о 17:24

  Україна обмінялася  досвідом з питань культури безпеки ремонтного персоналу атомних електростанцій.

  З 21 по 23 січня 2014 року на Хмельницькій атомній електростанції працювала місія технічної підтримки Всесвітньої асоціації операторів  АЕС (ВАО АЕС). До складу місії увійшли російські експерти Московського центру ВАО АЕС, а також представник ВАО АЕС на майданчику Хмельницької атомної станції. 

  Мета візиту - надання кращої світової практики та обмін досвідом з питань культури безпеки ремонтного персоналу атомних електростанцій. Зокрема, під час візиту експерти ознайомилися із організаційною структурою управління ремонтними роботами, організацією роботи із запобігання здійснення помилок ремонтного персоналу, роботою із персоналом щодо виконання встановлених вимог під час ремонтних робіт, методами організації ремонту і взаємодії ремонтних робіт, культурою безпеки під час виконання ремонтів.

  За результатами спостережень, обходів робочих місць, ознайомлення із відповідними документами, експерти надали ряд рекомендацій, які переважно стосувалися покращення матеріально-технічної бази. Підбиваючи підсумки візиту, команда експертів відзначила професіоналізм персоналу Хмельницької атомної станції та прагнення до вдосконалення виробничих процесів для забезпечення надійної роботи енергоблоків.

  Довідково

  ВАО АЕС – всесвітня організація операторів АЕС. Передумовою створення ВАО АЕС стала аварія на Чорнобильській АЕС в 1986 році. ВАО АЕС була створена після Чорнобильської аварії операторами АЕС всього світу, які прагнули зробити все можливе, щоб запобігти повторенню подібної аварії. Офіційно про створення ВАО АЕС було проголошено на установчій асамблеї 15 травня 1989 року в Москві.

  ВАО АЕС – некомерційна, ненаглядова організація, не дає консультацій з проектним питань і не є фінансовою установою. У ВАО АЕС немає інших інтересів, крім забезпечення ядерної безпеки.

  На даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми. В структуру ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об’єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.