• In English
 • М.Азаров і Т.Ягланд обговорили шляхи врегулювання кризи в Києві
  опубліковано 23 січня 2014 року о 14:14

  Під час зустрічі Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом у Давосі обговорювалися шляхи врегулювання кризи, пов'язаної з організованими екстремістами в центрі Києва масовими заворушеннями, а також розвиток політичної ситуації в цілому.

  Микола Азаров підкреслив, що сьогодні влада має справу вже не з мирними протестами, а з добре організованою, спланованою операцією із захоплення влади. І навіть при цьому влада проявляє витримку, рішуче налаштована на мирне врегулювання конфлікту.

  Глава Уряду зазначив, що стратегічний курс на європейську інтеграцію України залишається незмінним, діють всі прийняті в ході цього процесу закони, а також спеціальний закон, що вимагає, щоб всі прийняті законодавчі акти відповідали європейським нормам.

  У зв'язку з цим Микола Азаров висловив готовність всі виникаючі питання щодо нових норм українського законодавства обговорювати з Радою Європи і Венеціанською комісією.

  «Ми готові з вашими експертами обговорити зміст законів, прийнятих 16 січня поточного року. На нашу думку, неупереджене експертне обговорення має переконати наших партнерів у тому, що ці норми цілком відповідають нормам, що містяться в законодавстві європейських країн. Також ми хотіли б, щоб наші партнери зрозуміли, що прийняття цих законів було продиктовано ситуацією в Україні, необхідністю зупинити ескалацію насильства і протиправних дій стосовно законних держави і громадян України. Ми готові вносити поправки там, де це необхідно. Але треба мати на увазі головну мету, яку зараз необхідно досягти: негайно припинити насильство, ізолювати бойовиків від суспільства і почати політичне врегулювання проблем, включаючи, якщо буде потрібно, зміну виборчого законодавства та конституційних повноважень органів влади», - заявив Прем'єр-міністр України.

  Глава Уряду також заявив, що опозиції необхідно негайно визначитися, на чиєму вона боці: держави і конституційного ладу або на стороні екстремістів. Це є відправною точкою для визначення сторін і змісту політичного діалогу.

  У свою чергу Генеральний секретар Ради Європи зазначив: «Ми розуміємо, що терміново потрібно налагодити конструктивний діалог, який дозволить не тільки врегулювати кризову ситуацію, а й розділити відповідальність за те, що відбувається в Києві. Негайно потрібно припинити насильство. Рада Європи підтримує конструктивний діалог і готова всіляко йому сприяти».

  На його думку, політика в демократичній країні має робитися не на вулицях, а в правовому полі, зокрема, шляхом прийняття законів у парламенті.

  Турбйорн Ягланд підтримав пропозицію провести правову експертизу та обговорення з українською стороною прийнятих законів.

  «Рада Європи готова надати висновки щодо відповідності цих законів європейським нормам і конвенціям», - заявив Генсек Ради Європи.

  Сторони домовилися негайно розпочати відповідні консультації на рівні експертів.