• In English
 • У клінічній лікарні Криму встановлено нову ендоскопічну стійку
  опубліковано 23 січня 2014 року о 13:56

  У проктологічному відділенні Клінічної лікарні ім. Н.А. Семашко встановлена нова ендоскопічна стійка для проведення хірургічних операцій.

  Німецьке обладнання вартістю близько 500 тис. грн було придбано за рахунок республіканського бюджету.

  «Це сучасне обладнання європейського зразка значно розширює можливості лікарів, відмінна якість зображення якого дозволяє виконувати більш складні операції на якісно новому рівні», – сказав директор Університетської клініки Петро Міхальчевський.

  Хірургічне втручання в цьому випадку проводиться через прокол, а не через розріз. Устаткування підключено до відеокамери і дозволяє хірургові керувати інструментами та здійснювати маніпуляції під візуальним контролем, дивлячись на монітор.

  За словами фахівців, ендоскопічна хірургія гарантує мінімальну травматизацію, знижує ризик рецидивів і ускладнень, а також значно зменшує реабілітаційний період для пацієнта.

  За допомогою нового обладнання вже було прооперовано понад десять пацієнтів. Поки лапароскопічні операції у відділенні проводяться при гінекологічній (позаматкова вагітність, кісти яєчників, екстирпація матки) та хірургічній патологіях (апендектомія, холецистектомія, грижа стравохідного отвору діафрагми тощо).

  Наразі планується освоєння лапароскопічних операцій на товстому кишечнику.

  Нагадаємо, тільки в 2013 році в КРУ « КТМО «Університетська клініка» відбулося два майстер-класи закордонних колег для кримських лікарів із ендоскопічної хірургії органів черевної порожнини та заочеревинного простору.