• In English
 • У минулому році в Україну ввезли гуманітарної допомоги на понад 41 млн. дол.
  опубліковано 23 січня 2014 року о 11:54

  Протягом 2013 року в Україну було ввезено понад 10 тис. тонн гуманітарного вантажу. Загальна сума ввезеного товару склала понад 41 млн. дол. США.

  За статистикою Міндоходів, майже 40 відс. „гуманітарки” було імпортовано з Німеччини. Серед лідерів також Сполучені Штати – 12 відс. та Нідерланди – 11 відс.

  Найпопулярнішою категорією ввезених товарів стали текстильні вироби та взуття. За цей період суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності імпортували понад 4 тис. тонн такого вантажу на загальну суму 4,6 млн. дол. США. Машин, устаткування та автотранспорту було ввезено 1,2 тис. тонн майже на 10 млн. дол. США.

  Однак найбільшу суму ввезеної гуманітарної допомоги – понад 20 млн. дол. США склала продукція хімічної промисловості та каучук. Протягом минулого року в Україну було ввезено 532 тонни фармацевтичних товарів, добрива, ефірних олій, мийних засобів та іншої хімічної продукції.

  Також нагадаємо, що за ініціативою Міндоходів Урядом прийнято рішення, згідно з яким гуманітарні вантажі і товари, які знаходяться на складах органів доходів і зборів понад нормативно встановлені терміни через затримки у процедурах визнання їх гуманітарною допомогою, звільняються від сплати за зберігання.

  Завдяки цьому отримувачі вантажу, який вже визнано гуманітарним, будуть звільнені від сплати 13 млн. грн. за його зберігання.