• In English
  • Держінформнауки та адміністратор домену .УКР уклали угоду про врегулювання відносин
    опубліковано 23 січня 2014 року о 09:57

    Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та адміністратор домену .УКР – Об’єднання підприємств у галузі телекомунікацій, інформатизації та Інтернет «Український мережевий інформаційний центр» уклали угоду про врегулювання відносин, пов’язаних з провадженням діяльності з адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет. Про це повідомив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

    За його словами, угода є логічним продовженням процесів співпраці держави та Інтернет–спільноти в напряму врегулювання відносин, які було започатковані в 2004 році стосовно домену .UA.

    Голова Держінформнауки зазначив, що нова угода враховує реалії сьогодення, визнаючи Держінформнауки уповноваженим органом, відповідальним за координацію адміністрування адресного простору національного сегмента мережі Інтернет з одного боку та повноваження адміністратора домену, які йому було делеговано рішенням ICANN (Інтернет-корпорації з надання імен та номерів), за заявкою підтриманою Урядом.

    «Здійснено черговий крок з розвитку адресного простору національного сегменту мережі Інтернет. Фактично підписання нової угоди є логічним завершенням процесу делегування національного кириличного домену .УКР», - заявив В.Семиноженко.

    Він додав, що угода спрямована на забезпечення захисту інтересів і можливість участі різних частин українського Інтернет-співтовариства в процесі прозорого та відкритого управління адресним простором українського сегмента мережі Інтернет з урахуванням інтересів різних сторін.

    «Укладання угоди є реалізацією забезпечення механізму громадського та державного контролю за адмініструванням адресним простором українського сегмента мережі Інтернет, враховуючи адміністрування та обслуговування систем доменних імен та реєстрів національних доменів», - зазначив Голова Держінформнауки.

    Згідно з угодою, адміністратор домену, зокрема, зобов’язується забезпечувати: ведення реєстрів доменних імен і адрес українського сегмента мережі Інтернет; підтримку автоматизованих систем реєстрації, обліку і користування доменними іменами і адресами українського сегмента мережі Інтернет; створення умов для використання адресного простору українського сегмента мережі Інтернет на принципах рівного доступу, оптимального використання, захисту прав споживачів послуг Інтернет, захисту прав інтелектуальної власності та вільної конкуренції; підтримку відповідності функціонування українського національного домену міжнародним стандартам та правилам; заходи із сприяння розвитку суспільних комп'ютерних мереж, інфраструктури українського сегмента мережі Інтернет, нових типів адрес та імен, ієрархічних ідентифікаторів в інтересах українського сегмента мережі Інтернет, розвитку і впровадженню новітніх інформаційних технологій у державних, освітніх, громадських та наукових організаціях, загальному розвитку української національної складової мережі Інтернет.

    У свою чергу Держінформнауки за умовами цього документу здійснюватиме необхідні заходи щодо затвердження та подання на державну реєстрацію у встановленому законодавством порядку Правил реєстрацій та користування доменними іменами в національних доменах. Також Агентство інформуватиме ICANN та, при необхідності, інші відповідні міжнародні організації про визнання Урядом України прав і повноважень Об’єднання підприємств “Український мережевий інформаційний центр” (ОП УМІЦ) щодо адміністрування адресного простору українського сегмента мережі Інтернет, обслуговування та адміністрування реєстру і системи доменних імен доменів .UA та .УКР.

    В.Семиноженко наголосив, що укладання відповідних угод між сторонами відповідає міжнародним рекомендаціям та є найкращою практикою врегулювання питання адміністрування адресного простору на національному рівні. Це також, сприяє розвитку міжурядової взаємодії і діяльності ICANN та інших міжнародних організацій у сфері координації та управління глобальними системами адресації, зміцнює позиції та сприяє розвитку українського сегменту мережі Інтернет.