• In English
 • А. Мярковський: Ефективні заходи та реформи забезпечать активізацію економіки та виконання бюджету
  опубліковано 22 січня 2014 року о 13:15

  Під час брифінгу, 22 січня, Перший заступник Міністра фінансів України Анатолій Мярковський повідомив про основні макропоказники Державного бюджету України на 2014 рік, зокрема:

  - прогноз зростання реального ВВП планується на рівні 3%;

  - індекс споживчих цінсередньому до попереднього року) – 4,3%.

  Стосовно доходів бюджету, то надходження до державного сектору (зведений бюджет, Пенсійний фонд та інші позабюджетні фонди) заплановано у сумі 705,6 млрд. гривень, що на 11% більше порівняно з фактичними надходженнями у 2013 році.

  Частка перерозподілу ВВП через доходи державного сектору – 42,7% ВВП (на рівні показників європейських країн).

  Надходження зведеного бюджету передбачено на рівні 501,9 млрд. гривень, що на 49,1 млрд. гривень (або 10,5%) більше показників 2013 року.

  Частка перерозподілу ВВП через доходи становитиме 30,4%.

  Загалом надходження до державного бюджету заплановані у сумі 392,6 млрд. гривень, що на 43 млрд. гривень більше показників 2013 року (без міжбюджетних трансфертів).

  Також Перший заступник Міністра фінансів підкреслив, що цьогорічний бюджет побудований на чинному податковому законодавстві, який враховує зниження ставки податку на прибуток підприємств з 19 до 18%.

  «Переконаний, що ефективні заходи та державні реформи, які активно впроваджуються Урядом, забезпечать активізацію підприємницької діяльності та позитивну динаміку роботи галузей економіки, що, у свою чергу, гарантуватиме виконання показників бюджету та реалізацію всіх його програм», - наголосив Анатолій Мярковський.