• In English
 • Рівненські медики проводитимуть виїзні обстеження чорнобильців
  опубліковано 22 січня 2014 року о 15:06

  Майже 10 тисяч постраждалих від аварії на ЧАЕС обстежили лікарі обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення під час виїзних прийомів, серед яких півтисячі інвалідів-ліквідаторів і 731 дитина.

  Загалом лікарі здійснили 24 виїзди, під час яких побували у всіх районах Рівненщини. Також вони відвідали три оздоровчі табори – «Сигнал», «Берізка» та «Світанкова зоря», де оглянули дітей із радіаційно-забруднених районів області.

  У результаті ультразвукової діагностики та обстеження вузькопрофільних спеціалістів торік у чорнобильців виявили понад чотири тисячі патологій. Так, у дорослих переважають захворювання нервової та серцево-судинної систем. Водночас діти найчастіше потерпають від недуг органів травлення, дихання та щитовидної залози. Поодинокими стали випадки діагностики запущених форм захворювань, що є ознакою поліпшення надання медичних послуг саме на первинній ланці – ФАПи, лікарські амбулаторії.

  Окрім діагностики, спеціалісти надавали людям увесь перелік послуг – за потреби призначали курс амбулаторного чи стаціонарного лікування або ж скеровували на додаткові обстеження в Рівне чи на санаторно-курортне оздоровлення. Практика виїзних медичних бригад триватиме й надалі.