• In English
 • Китайські інвестори готові взяти участь у реалізації інвестиційного проекту в Україні
  опубліковано 22 січня 2014 року о 13:47

  Домовленості, досягнуті в Китаї з розвитку українсько-китайських відносин, наповнюються практичними діями. В Україні планується створення українсько-китайського підприємства з виробництва електрообладнання та електротехніки. Про це розповів директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Мінекономрозвитку Віктор Коваленко.

   «Китайські інвестори готові взяти участь у реалізації проекту зі створення промислового комплексу з виробництва новітніх індустріальних накопичувачів-акумуляторів, літій-іонних батарей всіх типів і збірки електромобілів», - сказав Віктор Коваленко.

  За словами директора департаменту, було проведено ряд зустрічей і переговорів з провідними світовими компаніями щодо їхньої участі в реалізації цього інвестиційного проекту. І, як результат, підписано Меморандуми між керівництвом Державної холдингової компанії «Дніпровський машинобудівний завод» (виконавцем інвестиційного проекту) та компанією «Tianjin LISHEN Battery Joint - stock Co., Ltd» (м. Тяньжін, Китай), яка є одним з провідних світових виробників літій-іонних акумуляторних батарей.

  «Згідно з підписаними меморандумами, між керівництвом компаній ДХК «ДМЗ» і LISHEN досягнута принципова домовленість щодо планів про створення спільного підприємства в Дніпропетровську зі збірки літій-іонних акумуляторних батарей широкого застосування і виробництва електричних транспортних засобів», - сказав Віктор Коваленко.

  Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки для реалізації даного інвестиційного проекту передбачено фінансування шляхом кредитування під державні гарантії на суму 3,2 млрд. грн.

  «Підприємством проведено ряд необхідних підготовчих заходів. Вже підготовлено інвестиційний проект. Повний пакет документів знаходиться в Мінекономрозвитку України для проведення оцінки економічної ефективності інвестпроекту та його державної реєстрації», - сказав Віктор Коваленко.

  Для успішної реалізації проекту (СП зі збірки літій-іонних акумуляторних батарей) китайська сторона планує провести переговори і консультації з Китайським Банком розвитку з приводу можливості надання ДХК «ДМЗ» кредитної лінії в сумі 350 млн. дол. США під державні гарантії українського Уряду.