• In English
 • Жертви - на совісті й відповідальності організаторів і певних учасників масових заворушень, - Прем'єр-міністр
  опубліковано 22 січня 2014 року о 11:09

  Жертви, які, на превеликий жаль, вже є внаслідок протистоянь в центрі столиці, на совісті і на відповідальності організаторів і певних учасників масових заворушень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 22 січня 2014 року.

  Микола Азаров зазначив, що у день великого свята Хрещення частина Майдану, який довго балансував на межі мирних протестів, перейшла цю межу і межу християнських моральних принципів взагалі. Організовані ультраправі бойовики і радикальна частина учасників Майдану вчинили у центрі Києва масові заворушення. Напади на працівників правоохоронних органів із застосуванням холодної зброї і запалювальних сумішей, підпали автомашин і будівель, терор і мародерство, незаконне захоплення людей, самосуди, провокації – ось арсенал їх дій, які побачив весь світ.

  «Цинізм і аморальність терористів дійшли до того, що вони кидають «коктейлі Молотова» в живих людей, і молоді хлопцітеж наші дітиспалахують вогнем! Всі бачили ці кадри, весь світ їх бачив», - зазначив Прем’єр-міністр.

  При цьому він повідомив, що сьогодні вночі терористи з Майдану вдиралися до готелів, захопили кількадесят громадян, яких вони вважають своїми опонентами, і жорстоко їх побили.

  «Таким чином, вони погрожують життю взагалі будь-якого громадянина, на власний розсуд визначаючи ворогів.             Учасників цих заворушень не можна називати мирними протестувальниками і мітингувальниками. Це злочинці, які повинні відповісти за свої діяння, - сказав Глава Уряду. -  Як Прем’єр-міністр України офіційно заявляю, що жертви, які, на превеликий жаль, вже є, на совісті і на відповідальності організаторів і певних учасників масових заворушень. Вимагаю, щоб правоохоронні органи ретельно і рішуче розслідували ці злочини, а головне – зробили все можливе, щоб не допустити їх надалі».

  Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що звинувачення на адресу правоохоронних органів взагалі безпідставні, адже ті, хто перебуває на вул. Грушевського, взагалі не мають зброї.

  На переконання Прем’єр-міністра, наслідки подій на Європейській площі – пряма відповідальність так званої опозиції, яка весь час закликала  до дестабілізації ситуації в Україні.

  «Купка екстремістів, відвертих бандитів – за гіркою іронією на київській Європейській площі - кілька днів намагаються ґвалтувати всю Україну, конституційний лад і законність. Ці бандитські діїпрямий наслідок підбурювання і закликів до дестабілізації ситуації в Україні, якими весь останній час займалися лідери так званої опозиції, - сказав Микола Азаров. - Ми неодноразово попереджали про можливість таких наслідків і про те, що підбурювачі сховаються за депутатську недоторканність, а прості люди опиняться в трагічній ситуації. Так і сталося. Лідери опозиції одразу ж з переляку спробували відхреститися від погромників, а трагедії вже сталися. Сотні людей опинилися в лікарнях з серйозними травмами, кілька назавжди залишаться інвалідами. А ті, кому доведеться відповідати перед законом за скоєні злочини, все життя будуть жалкувати про те, що взяли участь в огидній авантюрі».

  Водночас Глава Уряду висловив співчуття родинам постраждалих внаслідок провокацій та масових заворушень та ще раз закликав людей не піддаватися на провокації.