• In English
 • У зв'язку з різким похолоданням на Луганщині розпочали роботу 115 пунктів обігріву
  опубліковано 21 січня 2014 року о 16:53

  З 20 січня у зв'язку з різким похолоданням по всій Луганській області відкрилися пункти обігріву для соціально незахищених верств населення. Вони будуть функціонувати, поки не потеплішає. 105 стаціонарних пунктів обігріву створені органами місцевої влади, ще 10 наметів організовані зусиллями ГУ МНС України в Луганській області. Рятувальники цілодобово забезпечують пожежну безпеку і підтримують життєзабезпечення пунктів обігріву.

  Соціальні служби Луганщини також активізували роботу щодо запобігання загибелі від переохолодження серед бездомних і самотніх громадян. У кожному місті та районі області створено оперативні штаби, посилена інформаційно-роз'яснювальна робота. Соціальними працівниками обстежуються соціально-побутові умови проживання найбільш вразливих категорій громадян. Ведеться патрулювання у населених пунктах, діють 49 бригад соціального патрулювання. На сьогодні ними вже виявлено 62 людини, які потребують невідкладної допомоги.

  Непрацездатним громадянам похилого віку, інвалідам надається допомога в 31 територіальному центрі соціального обслуговування. Працівниками терцентрів вже проведено більше 5,4 тис. обстежень, надано допомогу понад 3,5 тис. осіб на загальну суму понад 50,5 тис. грн. Триває поповнення банків одягу та взуття, резерву медичних препаратів і матеріалів, необхідних для надання першої медичної допомоги. По області діє 47 банків одягу, надано допомогу більше 600 особам.

  На базі закладів для бездомних та установ для звільнених з місць позбавлення волі організовані додаткові 43 ліжко-місця. На базі інших установ соціального захисту та охорони здоров'я для постраждалих від холоду створено 211 ліжко-місць. З метою попередження загибелі людей понад 120 осіб розміщені в стаціонарні установи.

  У зв'язку з несприятливими погодними умовами в 158 школах Луганської області призупинено навчальний процес. Дане рішення прийнято органами місцевої влади. Станом на 21.01.2014 навчальний процес призупинено в Брянці, Біловодському, Білокуракинському, Міловському, Новопсковському, Сватівському, Троїцькому, Марківському, Старобільському, Новоайдарському, Атрацітовском районах та місті Антрацит.

  Як прокоментували у департаменті освіти і науки Луганської облдержадміністрації, органи виконавчої влади на місцях мають право приймати рішення про тимчасове призупинення навчання учнів за умови, що температура повітря на вулиці опустилася: до мінус 20 градусів за Цельсієм - для учнів початкових класів, до мінус 24 градуса за Цельсієм - для учнів 5-11 класів. У зв'язку з цим припинено заняття в 1-4 класах 20-ти шкіл (1508 учнів) та в 1-11 класах 138-ми шкіл регіону (15104 учнів).