• In English
 • На Прикарпатті триває реформування первинної медико-санітарної допомоги
  опубліковано 20 січня 2014 року о 18:06

  На Прикарпатті триває реформування первинної медико-санітарної допомоги.

  «На сьогодні в Івано-Франківській області створено десять центрів первинної медико-санітарної допомоги. У деяких районних центрах вони працюють як юридичні особи. Також шляхом реорганізації фельдшерсько-акушерських пунктів створено дві нові лікарські амбулаторії», – заявив під час підсумкової прес-конференції директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Мельник.

  Щодо реформування на вторинному і третинному рівні медичної допомоги, Роман Мельник відзначив ряд успішно проведених операцій на відкритому серці, коронографій, тромболізисів при гострому інфаркті міокарда та встановлення стентів. Також було здійснено оптимізацію ліжкового фонду лікарняних закладів Прикарпаття. 312 ліжок, які пустували, перепрофільовані та реорганізовані для денного перебування. Додатково створено 210 нових ліжок у денних стаціонарах, у тому числі в шести міжрайонних тубдиспансерах. За словами Романа Мельника, область досягла оптимального показника забезпеченості лікарняними ліжками – 80,2 на 10 тисяч населення.

  На будівництво, реконструкції, капітальні та поточні ремонти у 2013 році було виплачено 17,7 млн. гривень (1,4 млн. грн. – держбюджет, 8,5 млн. грн. – місцеві бюджети, 7,8 млн. грн. – залучене фінансування). Ще більше коштів витрачено з позабюджетних надходжень, спонсорських і благодійних внесків. Проводились реконструкції підрозділів і приміщень у центральних районних і міських лікарнях, відкривались нові центри, відділення, кабінети, операційні, впроваджувались нові методики.

  Впродовж 2013 року 308 тисяч хворих на гіпертонію отримали 367,5 тисяч пільгових рецептів на антигіпертонічні ліки. Сума відшкодування становить 5,4 млн. гривень (100% виділених державою коштів). У проекті взяли участь всі обласні лікувально-профілактичні заклади і 688 аптечних пунктів.

  За минулий рік налагоджено співпрацю з зарубіжними клініками, зокрема, Канади, Німеччини, Польщі, Росії, Ізраїлю та Австрії, в яких 12 лікарів обласної клінічної лікарні пройшли стажування.

  Щодо основних стратегічних завдань на 2014 рік, департамент планує максимальний розвиток первинної ланки, забезпечення її як матеріальними так і технічними засобами та найкращими кадрами, розвиток системи екстреної медичної допомоги, будівництво обласного перинатального центру в місті Івано-Франківськ на 125 ліжок. Також до пріоритетних завдань можна віднести будівництво поліклініки на 850 відвідувань за зміну у місті Коломия та хірургічного корпусу Галицької центральної районної лікарні, розвиток паліативної та хоспісної служби, створення фтизіатричного та психіатричного територіальних медичних об’єднань.