• In English
  • Україна та Канада домовилися співпрацювати у зерновій та м'ясо-молочній галузях
    опубліковано 20 січня 2014 року о 10:56

    Україна зацікавлена у продовженні і започаткуванні нових спільних аграрних проектів із Канадою. Так, для обох країн цікавий напрямок м'ясо-молочного скотарства, оскільки Канада має суттєвий досвід у племінному тваринництві. Зокрема, Україна хоче запросити канадських фахівців у цій сфері, щоб перейняти їхній досвід. Ще один спільний проект торкатиметься зернової галузі. Він передбачатиме створення складів для зерна, виведення його на ринок та організацію відповідних спільних кооперативів. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства Олександра Сеня і Директора розвитку ринків Міністерства сільського господарства Канади Фреда Горелла.

    «Україна вже має досвід реалізації спільних проектів у сільському господарстві з Канадою. І сьогодні ми зацікавлені у започаткуванні нового проекту зі створення складів для зерна, виведення його ринок та організації відповідних спеціальних кооперативів. Проект передбачає розбудову малих і середніх підприємств-виробників зерна в регіонах України шляхом створення кооперативів. Своїм членам вони б змогли надавати послуги зі зберігання, переробки та маркетингу», − повідомив Олександр Сень.

    Другий напрям, який розвиватимуть сторони, − м'ясо-молочне скотарство. Зокрема, українська сторона запросила канадських фахівців із племінної справи завітати до України та поділитися власним досвідом. Нагадаємо, що за 11 місяців 2013 року товарообіг сільськогосподарською продукції між Україною та Канадою склав майже 87 мільйонів доларів.