• In English
 • На Луганщині з'явився візовий центр Республіки Польща
  опубліковано 17 січня 2014 року о 17:04

  17 січня 2014 в Луганську урочисто відкрився візовий центр Республіки Польща. Відтепер жителі міста та області зможуть здати документи на оформлення візи, не виїжджаючи за межі обласного центру.

  «Відкриття нового пункту візового обслуговування наочно демонструє зацікавленість Польщі у співпраці зі Східної України і, зокрема, з Луганською областю», - упевнений Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Литвин.

  Напередодні урочистої церемонії відкриття він зустрівся з керівництвом Луганської області - першим заступником голови Луганської облдержадміністрації Едуардом Лозовським і першим заступником голови Луганської облради Євгеном Харіним. У зустрічі також взяв участь Генеральний консул Республіки Польща в Донецьку Якуб Волонсевіч. Вони обговорили питання двостороннього співробітництва та шляхи його подальшого розширення.

  Робота в цьому напрямку обома сторонами проведена колосальна, переконаний Едуард Лозовський. Як результат - уже працюють договори про співпрацю практично на всіх рівнях, від обласного до районного, реалізуються спільні проекти в промисловості, сільському господарстві та освіті, підтримуються тісні культурні зв'язки. При цьому перший заступник голови облдержадміністрації наголосив , що обласна влада зацікавлена також у відновленні співпраці в машинобудуванні та інших сферах. «Дуже не вистачає і прямого авіарейсу між Луганськом і Польщею», - додав він.

  Допомогти в налагодженні контактів, у тому числі ділових, покликаний і новий візовий центр Республіки Польща в Луганську.

  «Ми сподіваємося, що незабаром візи для поїздки до Європи українцям будуть не потрібні, - заявив Генрик Литвин. - Але поки потреба в них ще існує, намагаємося зробити все, щоб полегшити жителям вашої країни процедуру їх отримання, доступ до них. Тим більше, що з року в рік кількість віз, що видаються українцям, тільки зростає. Наприклад, за минулий рік польські генконсульства в Україні видали близько 740 тисяч віз вашим громадянам, а це практично на 9% більше, ніж за попередній період».