• In English
 • Е.Ставицький зустрівся з викладачами і студентами Національного гірничого університету
  опубліковано 17 січня 2014 року о 16:43

  17 січня 2014 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України Е. Ставицький побував у Національному гірничому університеті у м. Дніпропетровськ, де зустрівся з представниками професорсько-викладацького складу та студентами провідного вищого навчального закладу країни.

  У заході взяли участь представники Міністерства - заступник Міністра Чех С.М., директор Департаменту організаційного забезпечення діяльності Міністра Щукін О. М., а також заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Бурік О.С., ректор Національного гірничого університету Півняк Г. Г., представники ЗМІ.

  Члени делегації ознайомилися з роботою навчального закладу, зокрема, з лабораторією геомеханіки, відвідали авторизований центр «Шнейдер електрик», оглянули виставку інноваційних проектів.

  Головною подією дня стала зустріч із викладачами та студентами Національного гірничого університету.

  Е. Ставицький виголосив промову, у якій підкреслив важливість налагодження діалогу із студентською молоддю, від якого значною мірою залежить питання майбутнього курсу держави, напрямку подальших політичних, економічних та соціальних реформ.

  Також Міністр наголосив, що метою реформ, що проводяться Міністерством протягом останніх 4-х років, є створення ефективної і прибуткової вугільної галузі, яка забезпечить економіку України вугільною продукцією за конкурентними на світовому ринку цінами.

  Е. Ставицький ознайомив з основними показниками роботи паливно-енергетичного комплексу у 2013 році, відзначивши низку позитивних змін у виробничій діяльності підприємств, та окреслив плани на майбутнє. Зокрема, повідомив, що понад план у 2013 році видано на-гора 284,2 тисячі т, а також наголосив, що оптимізму додають великі міжнародні проекти, які реалізуються у вугільній промисловості. «Зокрема, стартував пілотний проект між Міністерством та Державним банком Китаю на загальну суму 85 млн. дол. США. Сьогодні , завдяки його реалізації, шахта ім. Мельникова ПАТ «Лисичанськвугілля» отримала 5 прохідницьких і 2 очисних комплекси китайського виробництва. Триває робота з реалізації проектів заміщення природного газу українським вугіллям на загальну суму 3,656 млрд. доларів США під державні гарантії Уряду України . Як результат проведеної роботи - в ході державного візиту Президента України до Китайської Народної Республіки, 5 грудня 2013 підписано Угоду з Китайською національною хімічною інжинірингової корпорацією і її дочірньою компанією " Вухуань Інжиніринг" про співпрацю в будівництві заводів з виробництва синтетичного газу в Україні, яка фактично стане початком практичної реалізації Генерального кредитної угоди між Банком розвитку Китаю і НАК «Нафтогаз України»,- навів приклади таких проектів Е. Ставицький.

  Також Міністр поінформував учасників зустрічі про роботу, проведену Міністерством щодо удосконаленням законодавчої бази та, як позитивний фактор, відзначив збереження системи галузевих інститутів, зміцнення наукового потенціалу галузі, увагу до соціальних проблем гірників.

  Міністр Е.Ставицький відповів на запитання студентів та викладачів вузу. Зокрема, студенти цікавилися щодо якості вугілля, зокрема, чи планується перегляд вимог до його зольності. Міністр поінформував, що з 1 липня 2012 року набув чинності ДСТУ 4083:2012 «Вугілля кам’яне та антрацит для пиловидного спалювання на теплових електростанціях. Технічні умови», який сприяє покращенню якості вугілля до рівня, який забезпечує можливість його спалювання без «підсвічування» у всьому фактичному діапазоні регулювання навантаження енергоблоків, створює умови для переходу на ціноутворення за калорійністю енергетичного вугілля. «Сьогодні, при ціні вугілля близько 800 грн/т і обсягах його спалювання на ТЕС до 35 млн. т на рік, зменшення механічного недопалу дасть виграш до 630 млн. грн. за рік, а зменшення використання природного газу на 1 млрд. м3 при його заміщенні більш дешевим вугіллям – приблизно 1 млрд. грн. за рік»- зазначив Е.Ставицький.

  На запитання, чи планується реалізація державних науково-технічних проектів в галузі енергозбереження за участю НГУ, Міністр навів приклад ефективної співпраці - розробку трьох пілотних проектів з впровадження на шахтах «Комсомольська» ДП «Антрацит», «Міусінська» ДП «Донбасантрацит» і «Прогрес» ДП «Торезантрацит» теплонасосних установок, безпосередню участь у якій беруть фахівці кафедри гірничої механіки НГУ.

  Серед напрямів співпраці галузевої науки і Національного гірничого університету Міністр також назвав можливу участь у спільних проектах із демінералізації шахтних вод, адже питання  забезпечення питного водопостачання шахтарських регіонів, які потерпають від нестачі питної води, шляхом використання сучасних технологій очищення шахтних вод, є актуальним і своєчасним.

  Важливою подією зустрічі, безумовно, стала Церемонія підписання Договору про співпрацю між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Національним гірничим університетом з метою сприяння проходженню виробничої практики студентами Університету на підприємствах, установах, організаціях та об'єднаннях, що належать до сфери управління Міненерговугілля.

  На завершення зустрічі гості оглянули експозиції геолого-мінералогічного музею, Музею історії НГУ ім. О. Поля та спільно з керівництвом вузу підсумували результати проведеного заходу і обговорили напрямки подальшої співпраці.

  Довідково

  Національний гірничий університет засновано у 1899 році.  Університет прославили відомі вчені, академіки О.М. Динник, Л.В. Пісаржевський, М.С. Поляков, О.І. Бродський, М.М. Федоров, М.М. Протодьяконов, В.Н. Потураєв, В.А. Лазарян, О.М.Терпигорєв, М.О. Павлов, Л.Д. Шевяков, В.П. Нікітін. У розвиток науки внесли вагомий внесок члени академії О.З.Широков, К.Ф.Тяпкін, Д.П.Коновалов, Ф.О. Абрамов, Е.І. Єфремов, А.Ф. Булат, Г.Г. Півняк. Вони забезпечили становлення міцного професорського корпусу, створили визнані в світі наукові школи з: хімії, фізики, математики, механіки, геотехнологій, геології, геофізики, економіки, металургії, електроенергетики, збагачення корисних копалин, транспорту, машинобудування, медицини.

  Гірничий університет став базою створення 20 вищих навчальних закладів та дев'яти науково-дослідних інститутів системи Національної академії наук України.

  До базових складових НГУ входять 9 факультетів, 4 інститути (електроенергетики, економіки, заочно-дистанційної освіти, безперервної освіти), 4 коледжі та технікуми. За роки існування випускниками вузу стали близько 80 тис. фахівців.

  Гірничий університет як багатопрофільний технічний вищий навчальний заклад дозволяє отримати освіту за 50 сучасними спеціальностями з 32 напрямів підготовки.

  Студентський контингент університету налічує близько 17 тисяч осіб. Навчальний процес забезпечується 51 кафедрою. За більшістю спеціальностей здійснюється випуск магістрів.

  Науково-освітню діяльність забезпечують понад 1000 кваліфікованих викладачів, у тому числі близько 200 докторів наук, професорів, 400 кандидатів наук, доцентів. Серед них: академік НАН України, два члени-кореспонденти НАН України, члени галузевих академій наук, 22 лауреати Державної премії України в галузі  науки і техніки, 15 лауреатів премії Президента України для молодих вчених, 15 заслужених діячів науки і техніки України, 13 заслужених працівників освіти України.

  В університеті існує Науково-освітній центр (НОЦ)  як пілотний проект в Україні, грант Фонду CRDF (США).

  Проблеми, пов’язані з ефективністю використання енергетичного потенціалу України, енергозбереженням і диверсифікацією традиційних і нетрадиційних джерел енергії на основі новітніх екологічно безпечних технологій та обладнання, в гірничому університеті вирішуються у навчально-науковому центрі (ННЦ) “Проблеми використання енергетичного потенціалу геотехнічних систем України” – пілотному проекті Міністерства освіти і науки України.

  Понад 100 зарубіжних організацій  з 40 країн Європи, Азії, Америки стали партнерами НГУ в  науковій і навчальній сферах.

  Університет є членом визнаних міжнародних організацій: Велика Хартія Університетів, Мережа університетів країн Чорноморського регіону (BSUN), Європейська асоціація геовчених і інженерів (EAGE), Євразійська асоціація університетів. НГУ – фундатор і активний учасник Міжнародного університету ресурсів (IUR), Міжнародного центру інженерної педагогіки (IGIP).