• In English
 • Україна та Латвія поглиблять торговельні відносини в аграрному секторі
  опубліковано 17 січня 2014 року о 14:50

  Найближчим часом аграрні міністри Латвії, Литви, Естонії та України проведуть чотирьохсторонню зустріч. На ній вони планують обговорити питання поглиблення двосторонньої торгівлі. Своєю чергою, Україна зацікавлена в розширенні асортименту сільгосппродукції, яка реалізується в цих країнах. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства Олександра Сеня з Державним секретарем Міністерства землеробства Латвійської Республіки пані Даце Луцауа в межах виставки «Зелений тиждень» у Берліні.

  «Україна має величезний потенціал, щоб збільшити присутність на латвійському ринку. Якщо наразі в цій країні широко представлена продукція лікеро-горілчаної галузі, то ми хотіли б значно розширити цей асортимент. Тож, ми можемо значно наростити товарообіг. Загалом європейський ринок для нас дуже цікавий. Тому ми будемо рухатися євроінтеграційним курсом. При цьому враховуючи всі переваги і ризики для економіки», − зазначив Олександр Сень.

  Своєю чергою Даце Луцауа підтвердила готовність поглиблювати торговельні відносини з українською державою. Зокрема, вона запропонувала провести зустріч міністрів України, Латвії, Литви та Естонії, де і обговорити такі перспективи партнерства.

  «Найближчим часом ми хотіли провести зустріч у такому чотирьохсторонньому форматі. Там ми могли б обговорити всі нюанси подальшої співпраці. Тому запрошую українську сторону відвідати Латвію», − зазначила Даце Луцауа. Олександр Сень також запросив міністра відвідати влітку Україну та завітати на найбільшу агропромислову виставку «Агро-2014».

  Також сторони обговорили питання ветеринарного характеру. Зокрема, щодо небезпеки африканської чуми свиней, вірусу Шмалленберга, а також заходів, яких вживають країни, щоб запобігти цим хворобам.