• In English
 • Мінагрополітики домовилося про поглиблення співпраці з німецьким агробізнесом
  опубліковано 17 січня 2014 року о 12:34

  Німецький аграрний бізнес готовий активно виходити на вітчизняний ринок та інвестувати у сільське господарство України. Для цього створені майже всі умови. Проте є ще низка питань, які необхідно вирішити. Зокрема, необхідно спростити умови оподаткування, механізми отримання різноманітних дозволів і сертифікатів. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства Олександра Сеня з представниками німецького аграрного бізнесу, яка відбулася напередодні офіційного відкриття виставки «Зелений тиждень» у Берліні. Такі зустрічі, проведення яких започаткував Міністр Микола Присяжнюк, проходять вже декілька років поспіль у межах виставки.

  У двосторонній зустрічі взяли участь близько 20 представників аграрних підприємств, профільних асоціацій і організацій ФРН. Зокрема ті, які представляють галузі рослинництва, сільгоспмашинобудування, виробництва засобів захисту рослин, тваринництва, зернотрейдери. Вони зауважили, що готові розширювати партнерські відносини з Україною, зокрема виходити на її ринок та інвестувати в АПК. Проте для більш ефективної співпраці потрібно спростити ведення бізнесу в Україні. Зокрема, спростити умови оподаткування, механізми отримання різноманітних дозволів і сертифікатів. Свою чергою, Олександр Сень наголосив, що наразі вже тривають заходи щодо дерегуляції підприємницької діяльності. Зокрема, такі завдання ставить і Президент України Віктор Янукович.

  «Ми зацікавлені у тому, щоб займатися сільським господарством в Україні було не лише вигідно, але й зручно. Тому зараз активно здійснюються заходи щодо дерегуляції ведення бізнесу. Окрім цього, ми оперативно намагаємося усувати всі перешкоди для аграріїв. І ми вже бачимо позитивні результати, про які говорять представники німецького бізнесу», ̶ зазначив заступник Міністра.

  Наприклад, Олександр Сень змалював ситуацію у сфері засобів захисту рослин, а саме їхніх перевірок. Так, зараз під час ввезення засобів в Україну перевіряється кожна партія. Але через те, що виробники засобів зіштовхнулися з суттєвими проблемами, наразі розглядається можливість спрощення цього механізму. Зокрема, на митниці планують здійснювати лише документальний контроль. А партії будуть перевірятися вибірково. Виробники, які ж не були помічені в порушеннях, будуть перевірятися у заздалегідь визначені терміни.

  Також сторони обговорили питання спільного виробництва сільгосптехніки, контролю над сівозмінами, генномодифікованих продуктів, повернення ПДВ під час експорту зерна, мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.