• In English
 • Україна та Німеччина проведуть засідання спільного Аграрного комітету влітку
  опубліковано 17 січня 2014 року о 12:04

  Україна планує поглибити співпрацю з Німеччиною у сферах біоенергетики, сільгоспмашинобудування, насінництва та охорони прав на сорти рослин. Про це йшлося на зустрічі заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олександра Сеня з Парламентським державним секретарем Федерального міністерства харчування, сільського господарства та захисту прав споживачів ФРН Петером Блейзером. Переговори відбулися напередодні офіційного відкриття міжнародної виставки-ярмарку «Зелений тиждень 2014» у Берліні. Сторони також обговорили можливість проведення 12 засідання українсько-німецького Аграрного комітету влітку цього року.

  «Україна зацікавлена у розвитку двостороннього співробітництва з Німеччиною у сфері сільського господарства. І ми бачимо, що подібні виставки лише сприяють налагодженню партнерських відносин. Багато вітчизняних сільгоспвиробників представлять свою продукцію на цьому заході, і ми сподіваємося, що тут вони знайдуть нових ділових партнерів», − зазначив Олександр Сень на зустрічі.

  З ним погодився Петер Блейзер, який наголосив, що ФРН розглядає Україну як одного зі стратегічних партнерів. А свідченням ефективної співпраці є робота українсько-німецького Аграрного комітету.

  Чергове 12 засідання сторони планують провести в Україні влітку цього року. У межах зустрічі Олександр Сень заявив, що українська сторона хотіла б поглибити співпрацю в такому напрямку, як біоенергетика. Країни вже мають досвід подібної співпраці − українсько-німецький Коопераційний проект «Сприяння використанню відновлюваних джерел в енергетичних цілях». В

  його рамках було проведено гармонізацію українського законодавства в галузі біоенергетики до законодавства ЄС, проведено навчання спеціалістів, надано допомогу у сертифікації біомаси, яка експортується з України, відповідно до вимог ЄС.

  Також ще одним перспективним напрямком для співпраці є сільгоспмашинобудування. Протягом 2013 року, завдяки сприянню Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, були проведені зустрічі з представниками таких іноземних компаній, як CLAAS, John Deer, які зацікавлені в налагоджені співпраці в галузі сільгоспмашинобудування. Третім перспективним напрямком для співпраці між Україною та Німеччиною є сфера насінництва та охорони прав на сорти рослин.

  Нагадаємо, що за 11 місяців 2013 року сума товарообігу сільськогосподарською продукцією між Україною та Німеччиною склала 843,3 мільйона доларів, що на 108 мільйонів більше, ніж за аналогічний період 2012 року. З них сума експорту склала понад 210 мільйонів доларів, що майже на 86 мільйонів доларів більше, ніж за аналогічний період 2012 року.