• In English
 • Дмитро Табачник зустрівся з переможцями мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка
  опубліковано 16 січня 2014 року о 19:18

  16 січня 2014 року Міністр освіти і науки Дмитро Табачник зустрівся з переможцями фінального етапу ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, яким призначено стипендії Президента України.

  Дмитро Табачник зазначив, що з метою гідного відзначення 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка.

  «Знаковим є те, що 2013/2014 навчальний рік для учнів і студентів нашої держави розпочався 2 вересня 2013 року Всеукраїнським уроком, присвяченим життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка. Цей урок, за одностайною оцінкою освітян, став найвизначнішою подією року. Оскільки цей урок дивилося понад 6,5 млн людей», - повідомив Міністр.

  За його словами, на вшанування творчої спадщини Кобзаря у 2010 році Указом Президента України Віктора Януковича започатковано, на пропозицію Міністерства освіти і науки, Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який став одним із найпрестижніших, наймасовіших інтелектуальних змагань в Україні та за її межами.

  «Особливістю конкурсу є те, що в ньому беруть участь не тільки знавці української мови та літератури, а й знавці регіональних мов, представлених в Україні. До змагань також активно долучаються учні та студенти з числа українців, які проживають за кордоном. Мовно-літературні змагання в 2010-2013 рр. відбувалися в Канаді, Молдові, Росії, Італії, Іспанії, Індії, Бельгії, Ірані, Білорусі, Польщі та інших країнах. За роки проведення конкурсу в змаганнях взяли участь  понад  3 мільйони учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності і курсантів вищих військових навчальних закладів», - зазначив Дмитро Табачник.

  Як поінформував Міністр, Міжнародний конкурс формує майбутню плеяду літературних митців – молодих талановитих письменників, журналістів.

  «Я оптиміст і абсолютно вірю, що серед переможців Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка обов’язково є майбутній перший нобелівський лауреат у галузі літератури з України», - наголосив Дмитро Табачник.

  За його словами, у своїх роботах учасники щороку показують високий рівень знань, творчий підхід, самобутність, оригінальність у виконанні конкурсних завдань. Саме така талановита молодь, яка досягає високих успіхів в інтелектуальних змаганнях міжнародного і всеукраїнського рівнів, отримує підтримку з боку держави. Щороку майже 300 обдарованих учнів і студентів отримують стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України.

  Серед цих стипендіатів, відповідно до Указу Президента України, є 39 переможців Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

  «Мені приємно вітати вас, нових стипендіатів, переможців ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, яким Указом Президента України від 27 листопада 2013 року призначено  стипендії Президента України. На жаль, з виплатою стипендій переможцям Конкурсу досі існували певні проблеми. Міністерство освіти і науки знайшло можливість вирішити це питання. Сьогодні вам вручено банківські картки, які гарантують вчасне отримання вами стипендії Президента України», - повідомив Міністр.

  Так, щомісяця учні загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів отримуватимуть по 600 гривень; студенти і курсанти вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації – 800 гривень; студенти і курсанти вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації – 1000 гривень.

  Міністр Дмитро Табачник також повідомив, що цьогоріч уже вчетверте проходить Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Фінальний етап змагань відбудеться 15 лютого в усіх регіонах України. Роботи фіналістів оцінюватиме журі під головуванням відомого шевченкознавця Сергія Гальченка, заступника директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України.

  На завершення зустрічі Міністр Дмитро Табачник вручив переможцям конкурсу сертифікати та шеститомники творів Тараса Шевченка.