• In English
 • На Рівненщині вишивають унікальний "Заповіт" Шевченка усім районом
  опубліковано 16 січня 2014 року о 17:47

  У Сарненському районі «Заповіт» Шевченка вишивають усім районом. Так, Тетяна Жигула, майстриня із села Чабель, доєдналася до унікальної акції зі своїми доньками-двійнятками. Хоча й навчилася вишивати ще в десять років, втім у колекції власних творів жодного на шевченківську тематику немає, каже учасниця акції. І додає,  що саме ця перша робота була дуже захоплюючою: над нею працювала щовечора, не випускаючи голки з рук. Свою частину велетенського полотнища Тетяна Жигула вже оздобила поліським орнаментом. Сьогодні, передаючи естафету майстрині з села Кузьмівка Наталії Андрійчук, вона побажала їй такого ж натхнення і терпіння.

  Кузьмівська сільська рада 17-ю перейняла вишивану естафету, присвячену 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. А робота над цим полотном розпочалася ще 1 жовтня в селі Немовичі, зазначив голова Сарненської райдержадміністрації Анатолій Остапчук. Він подякував усім майстриням, які, вишиваючи «Заповіт», вклали в нього частинку своєї душі. Завдяки їхній праці повсякчас актуальні Кобзареві настанови будуть передані наступним поколінням. Адже до 9 березня два велетенські полотнища ( 3 метри заввишки та 2 завширшки) із «Заповітом», який вишиють усім районом, стануть центральним експонатом постійно діючої виставки в районному будинку культури.

  «Сарненщина – в авангарді всіх подій, - підкреслила заступниця голови облдержадміністрації Світлана Сад. – Адже, як і вимагав Глава держави, в районі  до підготовки відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка залучили всю громадськість. Зокрема, передаючи вишивану естафету від села до села, вдається згуртовувати місцевих мешканців та об’єднувати покоління».

  Вона також ознайомилася з раритетними виданнями «Кобзаря», які презентували на тематичній книжковій експозиції в сільському будинку культури. Крім того, там підготували фотовиставку, а також урочистий концерт. Відтак, урочиста передача вишиваної естафети об’єднала місцевих і районних аматорів сцени, які читали, співали та робили театральні постановки Шевченкових творів.