• In English
 • Україна - серед 11-ти провідних країн світу, які визначені стратегічними партнерами програми ЄС "Горизонт-2020"
  опубліковано 16 січня 2014 року о 15:55

  Україна увійшла до 11-ти провідних наукових країн світу, які визначені ключовими стратегічними партнерами ЄС в програмі ЄС «Горизонт 2020», а також наша держава визнана єдиним стратегічним партнером Євросоюзу у Східній Європі. На цьому наголосив офіцер з міжнародного співробітництва Директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії Т’єрі Девар на брифінгу для ЗМІ, який відбувся в рамках презентації програми ЄС «Горизонт 2020».

  «Україна – серед провідних країн-партнерів Євросоюзу у програмі «Горизонт-2020», - заявив представник ЄС та додав, що нашу державу без перебільшення можна віднести до країн-лідерів у Східній Європі та Центральній Азії у напрямку наукового співробітництва із Європейським Союзом.

  Програма ЄС «Горизонт 2020» впроваджуватиметься в період з 2014 по 2020 рік. А загальний обсяг фінансування підтримки досліджень та інновацій у рамках програми передбачений у розмірі понад 70 млрд. євро.

  Учасники заходу наголосили, що серед основних завдань «Горизонту 2020» - модернізація економіки Європи і світу для боротьби з кризою. Відповідно, участь України цій програмі теж дозволить зробити важливі кроки у напрямку модернізації національної економіки.

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко підкреслив, що участь України такої амбітної програми ЄС як «Горизонт 2020» - «це найвище визнання України як наукової держави». Крім усього іншого, про це свідчить і той факт, що одна з перших презентацій програми відбулася саме в Києві.

  Нагадаємо, що 16 січня 2014 року в Державному агентстві з питань науки, інновацій та інформатизації України відбулася презентація програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», яка буде реалізовуватися з 2014 по 2020 рік. Програма орієнтована на підтримку дослідницької та інноваційної діяльності в усіх сферах суспільного життя - від фундаментальних наук до впровадження інновацій в реальний сектор економіки.

  Захід відбувся за підтримки Держінформнауки України і проекту Єврокомісії Bilat Ukr*aina (Розвиток двостороннього науково-технічного партнерства з Україною). У ньому, зокрема, взяли участь Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко, офіцер з міжнародного співробітництва Директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії Т’єрі Девар, менеджер міжнародних проектів Центру соціальних інновацій Горазд Вайз (Австрія) та майже 160 представників науково-дослідних та освітніх установ України.

  Про офіційне відкриття нової програми «Горизонт 2020» Європейська Комісія оголосила 1 січня 2014 року. Напередодні цієї події, 11 грудня 2013 року, були анонсовані перші конкурси програми.

  Пріоритети програми «Горизонт 2020» - сприяння фундаментальним науковим дослідженням, підвищення конкурентоспроможності виробництва, розвиток ІКТ, нанотехнологій, нового матеріалознавства, біотехнологій та космічної галузі, а також пошук відповідей на найбільш гострі соціальні виклики в сфері охорони здоров’я, екології і демографії.