• In English
 • В Україні діє прозорий ринок засобів захисту рослин
  опубліковано 16 січня 2014 року о 15:21

  У межах підписаної у 2012 році кредитної угоди між Україною та Китаєм, Піднебесна щорічно може експортувати до нашої країни засобів захисту рослин лише на 70-100 мільйонів доларів. Загальний же їхній імпорт сягає 1 мільярда доларів. Ніякого квотування, або ж обмеження ввезення на територію України пестицидів не існує. Цей ринок регулюється ринковими відносинами. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

  «Відповідно до вітчизняного законодавства, державні контролюючі служби відповідають за якість засобів захисту рослин, які імпортуються до України, в межах своєї компетенції. І оскільки ринок пестицидів України регулюється ринковими відносинами, ніякого квотування або обмеження ввезення на територію України пестицидів не існує», − зазначили у відомстві.

  Також у Мінагрополітики заявили, що закиди щодо урядової протекції китайських засобів захисту рослин є безпідставними.

  «За останні роки спостерігається збільшення загального імпорту пестицидів. Пов’язано це з ростом сільгоспвиробництва в цілому та покращенням технології вирощування та системи захисту рослин. Але за останні два роки обсяг загальних постачань пестицидів в Україну з КНР зменшився. Спостерігається збільшення обсягів імпорту пестицидів мультинаціональних хімічних концернів майже вдвічі та зменшення обсягів постачання пестицидів із КНР», − зазначають у МінАПП.

  Так, у межах підписаної у 2012 році кредитної угоди між Україною та КНР, Україна може отримувати засоби захисту рослин на суму до 70-100 мільйонів доларів щорічно. Ці кошти йдуть на кредитування сільгоспвиробників під час форвардних закупівель зерна через ДПЗКУ. Загальний же обсяг імпорту пестицидів складає майже 1 мільярд доларів.