• In English
  • Уряд схвалив законопроект щодо системи гарантування інвестицій фізосіб на фондовому ринку
    опубліковано 16 січня 2014 року о 11:17

    Кабінет Міністрів України на своєму засіданні, що відбулося 15 січня 2014 року, схвалив проект Закону України «Про систему гарантування інвестицій фізичних осіб на фондовому ринку», розроблений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

    «Існуюча на даний момент законодавча база, що регулює діяльність на фондовому ринку, не містить норм щодо схем компенсації для інвесторів. Враховуючи, що Україною взяті зобов‘язання щодо приведення національного законодавства у відповідність до законодавства Європейського Союзу, а також на виконання Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», якою передбачено створення компенсаційних механізмів захисту інтересів інвесторів, Комісією було розроблено відповідний законопроект. Основною метою функціонування системи гарантування інвестицій на фондовому ринку є забезпечення здійснення компенсаційних виплат інвесторам – фізичним особам, які втратили свої інвестиції  внаслідок недостатності коштів особи, що здійснює управління цінними паперами, або інституту спільного інвестування (крім венчурного фонду)», - розповів Максим Лібанов, директор Департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

    За словами розробників,  законопроектом передбачено, що учасники системи гарантування інвестицій (торговці цінними паперами, що здійснюють управління цінними паперами, та компанії з управління активами) самостійно обирають форму участі у системі гарантування інвестицій - участь у спеціально створеній  юридичній особі - Фонді гарантування інвестицій фізичних осіб на фондовому ринку (у разі прийняття Комісією рішення про запровадження перерахування внесків до Фонду) або укладення договору про солідарне виконання зобов’язань.

    Розмір компенсаційних виплат за втраченими інвестиціями законопроектом пропонується встановити на рівні 90 відсотків неповернутих інвестицій, але не більше 200  тис. гривень за кожним фактом недоступності інвестицій.

    Наразі законопроект доопрацьовується для внесення до Верховної Ради.