• In English
 • МОЗ: Нові автомобілі швидкої медичної допомоги вже передано на експертизу
  опубліковано 15 січня 2014 року о 18:52

  Нові автомобілі швидкої медичної допомоги вже передано на експертизу. У цьому пересвідчилися журналісти під час прес-туру на виробництво НВО «Практика», яке перемогло у тендері МОЗ України, та до ДП «Політехмед», уповноваженого провести експертизу машин на відповідність технічним умовам і ДСТУ.

  Перед масовим постачанням зразки автомобілів усіх класів (А, В, С) мають пройти ряд експертиз на відповідність тендерним, технічним умовам і вимогам ДСТУ, також це стосується і всього обладнання, що знаходиться в кареті швидкої. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я України визначило уповноважене підприємство – ДП «Політехмед».

  Три автомобілі різних класів, які були виготовлені на заводі НВО «Практика», сьогодні вирушили до «Політехмеду» для проходження необхідних досліджень.

  Автомобілі на базі PEUGEOT BOXER були переобладнані фахівцями підприємства «Практика». Спочатку провели зовнішні роботи – врізали вікна, машину оклеїли у відповідний колір, нанесли написи «Швидка медична допомога», «103», встановили спеціальні сигнали. Крім того, переобладнали салон, який оснастили скловолоконними панелями, що захищають від вологи та перепаду температур і мають антитравматичні властивості. Також встановили перегородку між салонами водія та бригади швидкої допомоги, переговорні пристрої та спеціальне електрообладнання, тепло-, вібро- і звукоізоляцію. Після цього комплексу робіт було встановлено медичне обладнання виробництва провідних світових виробників – європейських країн, США, Японії та Південної Кореї, яке відповідає кожному типу автомобіля.

  За словами директора НВО «Практика» Юлії Борисової, для цього проекту було відібрано найкраще медичне обладнання провідних світових виробників, що відповідає тендерній документації, а всі технологічні процеси з виробництва швидких відбувалися при чіткому дотриманні норм Національного стандарту ДСТУ 7032: 2009 до автомобілів швидкої медичної допомоги.

  «Треба розуміти, що неможливо з обладнання та звичайного автомобіля створити карету швидкої допомоги. Щоб з базового шасі вийшло авто для порятунку життя, необхідно провести десятки технологічних операцій. На нашому підприємстві фахівці виконали усі необхідні роботи аби автомобілі були надійними, високотехнологічними та зручними для персоналу і пацієнтів, що значно підвищує якість і рівень надання медичної допомоги. І сьогодні ми надаємо спеціалістам замовника автомобілі на тестову перевірку», – відзначила Юлія Борисова.

  Приймаючи карети швидкої на уповноваженому підприємстві, експерт ДП «Політехмед» Емануіл Сінанов зазначив, що при зовнішньому огляді фахівці невідповідностей або порушень не виявили – все обладнання відповідає державним стандартам та переліку, заявленому в тендерній документації, проте деякі зауваження по кріпленню салону виробник має виправити найближчим часом. Особливу увагу звернули на зовнішній вигляд, комплектність автомобілів, правильність встановлення медичного обладнання та його кріплення. Потім планують провести додаткове тестування автомобілів – вивчити коректність роботи електрообладнання та дотримання вимог електробезпеки.

  Експертиза цих автомобілів триватиме близько 10 робочих днів, у ній також братимуть участь незалежні експерти. Після цього автівки пройдуть випробування дорогами, їх мають вивчити професійні бригади екстреної медичної допомоги і, за відсутності суттєвих зауважень до виробника, перші автомобілі швидкої будуть постачатися у регіони.

  «Після висновків ряду експертиз планується масове постачання автомобілів швидкої медичної допомоги відповідно до угод на закупівлю. Якщо ми збережемо взятий темп закупівель карет швидкої, то за три роки повністю замінимо автопарк. Після того, як нові швидкі надійдуть до регіональних служб екстреної медичної допомоги, загальний рівень забезпеченості сучасними каретами швидкої допомоги по Україні, який до цього був у межах 29%, у середньому зросте вдвічі та становитиме 60%. Таким чином усі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої допомоги», – наголосив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников.

  Нагадаємо, 4 листопада 2013 року було оголошено результати тендеру, що проводив МОЗ України на закупівлю карет швидкої допомоги. У результаті торгів вперше за роки Незалежності одночасно буде придбано 1 412 одиниць соціально необхідної техніки. Зокрема, це 143 автомобілі типу С (реанімобіль), 1 063 машини екстреної медичної допомоги типу В (в яких можна здійснювати інтенсивну терапію) та 206 одиниць автомобілів типу А (лінійна терапія, тобто доставка до лікувального закладу хворого, який не потребує інтенсивної медичної допомоги в дорозі). Серед закуплених карет – якісні автомобілі швидкої медичної допомоги на базі автобусу ГАЗ 32213 і на базі Peugeot Boxer. Закуплені карети швидкої будуть рівномірно розподілені між регіонами відповідно до заявок та наявного забезпечення спеціальним санітарним автотранспортом.