• In English
 • Заяви про зменшення державного фінансування лікування дітей з онкологічними хворобами є безпідставними
  опубліковано 15 січня 2014 року о 18:04

  Міністерство охорони здоров’я України вітає будь-які зусилля громадських організацій, спрямовані на збільшення фінансування лікування онкохворих дітей. Проте заяви представників окремих НГО щодо скорочення такого фінансування у 2014 році є передчасними та не до кінця обґрунтованими. Про це на брифінгу заявив Директор департаменту економіки та ресурсного забезпечення МОЗ України Володимир Дуда.

  «Останнім часом розповсюджується інформація щодо скорочення фінансування заходів по лікуванню дітей, хворих на онкологію. Турбота правильна, однак на сьогоднішній день заяви передчасні», – наголосив Володимир Дуда. Він додав, що представники НГО не змогли назвати джерела своєї інформації та підтвердити її.

  «Об’єм фінансування лікування дітей, хворих на онкологію, у цьому році буде не меншим, ніж у минулому році», – зауважив Володимир Дуда.

  Представник МОЗ України нагадав, що до бюджетної програми «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», яка передбачена проектом закону про Держбюджет на 2014 рік, входить більше двадцяти програмних напрямків, таких як ВІЛ/СНІД, імунопрофілактика, туберкульоз, онкологія, дитяча онкологія тощо. У 2014 році на цю програму передбачено на 175 мільйонів гривень більше, ніж в законі про Держбюджет 2013 року.

  Володимир Дуда також наголосив, що додаткові кошти для фінансування лікування дитячої онкології передбачені за рахунок Спеціального фонду, який наповнюватиметься з надходжень від продажу лотерей, що передбачено відповідним законом. «Кошти від лотерей надходять на рахунок Держказначейства і після цього їх можна використати виключно на лікування дитячої онкології», - зауважив він.

  Фахівець наголосив, що у 2013 році до Спецфонду надійшло понад 220 мільйонів гривень. «Наприклад, на перше липня минулого року надходження із Спецфонду склали близько 100 мільйонів. Загалом тенденції та аналіз говорять про те, що надходження від лотерей збільшуються з року в рік».