• In English
 • На Прикарпатті встановлено рекорд України з наймасовішого виконання найпопулярнішої коляди
  опубліковано 15 січня 2014 року о 17:20

  Під час культурно-мистецького свята «Велика коляда в Долині» та «віншування Василів по-бойківськи», що проходили у Долинському районі Івано-Франківської області встановлено рекорд України з наймасовішої спільної коляди «Нова радість стала», що є найпопулярнішою на Прикарпатті.

  Цю найвідомішу стародавню різдвяну коляду одночасно виконали 5 027 учасників зі всіх сіл Долинщини. Рекорд зафіксували представники національного проекту «Книга рекордів України». Ініціатор встановлення рекорду України з колядування - керівник Долинського духового, муніципального, народного оркестру Ярослав Скаб'як. 

   Наймасовіше колядування активно підтримав голова Долинської районної державної адміністрації Сергій Плотніков. Вітаючи земляків з встановленим рекордом, він наголосив: «Збереження та популяризація  культурної спадщини українського народу – це високодуховне завдання, яке ставить перед органами виконавчої влади на місцях Президент України Віктор Янукович. - У цьому контексті відродження, розвиток та промоція прадавніх традицій і звичаїв самобутнього бойківського краю має унікальне значення».    

   Наймасовіша в Україні коляда на Долинщині увінчалася «віншуванням Василів по-бойківськи» у виконанні аматорських колективів, вертепів Долинщини та гостей з інших районів області.