• In English
  • В Україні мають право здійснювати дослідження, дані яких використовуються у сертифікатах якості, 83 лабораторії
    опубліковано 15 січня 2014 року о 16:17

    Державною інспекцією сільського господарства України проаналізовано ситуацію з наявності в нашій країні лабораторій, які мають необхідну акредитацію для здійснення досліджень і результати яких можуть використовуватися у сертифікатах якості зерна. Тож, всього Національним агентством з акредитації України акредитовано 104 лабораторії, як приватні, так і державні, з яких 83 мають право проводити  необхідні дослідження на визначення показників безпеки та наявність генно-модифікованих організмів в продукції. Результати даних досліджень, саме цих лабораторій, інспектори Державної інспекції сільського господарства України вносять до сертифікатів якості зерна та продуктів його переробки.

    Перелік акредитованих лабораторій, які мають право проводити відповідні дослідження можна знайти на офіційному веб-сайті Національного агентства з акредитації Міністерства економічного розвитку і торгівлі України в рубриці «Реєстр акредитованих ООВ» або за цим посиланням http://naau.org.ua/ua/akreditovani_oov.html.

    Зокрема ж, сертифікат якості зерна та продуктів його переробки, відповідно до Закону України «Про "Зерно та ринок зерна в Україні» видається лише територіальними органами Держсільгоспінспекції та відноситься до адміністративних послуг, кошти за надання яких надходять до державного бюджету України. Наявність такого документа дає змогу мати достовірну, об'єктивну оцінку якості продукції та встановити її відповідність діючим державним стандартам, а також не допускає відвантаження нестандартного і неякісного зерна.