• In English
 • Унікальну книгу про Шевченка презентували в Полтаві
  опубліковано 15 січня 2014 року о 15:29

  Сьогодні в Полтавській ОДА презентували унікальну книгу «Тарас Шевченко і Полтавщина». Це видання підготував Науково-редакційний підрозділ – центр по дослідженню історії Полтавщини до 200- річчя від дня народження Великого Кобзаря.

  За словами автора книги Олександра Білоруська, вона посідає особливе місце в шевченкіані.

  «Її змістом є фізична і духовна присутність Шевченка в історії Полтавщини як за життя Великого Кобзаря , так і після його смерті. Ми вперше надрукуємо матеріали про збір полтавським земством коштів на спорудження пам’ятника Шевченкові. Видання міститиме карту Полтавської губернії, на якій позначено місця, де він був», – сказав Білоусько.

  Матеріали першого розділу розкривають участь полтавців у визволенні Шевченка, їхню роль у становленні та розвитку його літературного та мистецького таланту. Проаналізовано всі мистецькі та літературні твори Шевченка, створені на Полтавщині або на тематику, пов’язану з Полтавщиною.

  У другому розділі йдеться про вплив Шевченка на утвердження національної свідомості сучасників та наступних поколінь, розвиток національно-визвольного руху.

  У книзі можна знайти інформацію: про перший живий пам’ятник Шевченку – дуб, посаджений полтавською громадою в 1861 р.; про участь полтавців у спорудженні духовного храму України на Чернечій горі у Каневі; про народження на полтавській землі «Символу віри молодих українців»; про відзначення на Полтавщині всіх Шевченківських ювілеїв та більшості роковин;

  Презентоване видання унікальне ще й тим, що у книзі використають додатки, яких ще ніхто не робив.

  «Це будуть схеми, на яких, з одного боку простежуватиметься певний відрізок життя Шевченка письменника чи художника, а з іншого – що в цей період відбувалося в мистецькому житті Європи, Росії та Азії», – сказав автор.

  За словами голови Полтавської облради Івана Момота, орієнтовна сума, передбачена на  видання книги, 400 тис. грн.

  «Нам потрібно знати остаточну суму, яка потрібна для видання, тираж книги та думки депутатів. І я, сподіваюся, що обласна рада проголосує за кошти та підтримає це видання, яке стане в нагоді не тільки нинішньому, а й прийдешнім поколінням», – сказав Іван Момот.

  Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович оголосив 2014  рік Шевченківським, бо саме цьогоріч спільнота відзначає 200-ліття з Дня народження Великого Кобзаря.