• In English
  • В.Семиноженко: Проект змін до закону про авторське право в Інтернеті потребує доопрацювання
    опубліковано 15 січня 2014 року о 10:00

    Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» приймати у запропонованому нині вигляді недоцільно. Цей документ потребує серйозного доопрацювання з урахування позиції всіх заінтересованих сторін. Таку думку висловив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиножнко.

    «Законопроект, який спровокував шквал критики з боку Інтернет-спільноти, приймати у цьому вигляді недоцільно. Негативна реакція свідчить про відсутність діалогу із суспільством. На моє переконання, документ потребує суттєвого доопрацювання з урахуванням позиції всіх сторін, з проведенням широкого обговорення на всіх рівнях. Тільки після знаходження компромісу таких законопроект може бути винесений на розгляд Парламенту», - наголосив Голова Держінформнауки.

    Він зауважив, що даний законопроект на погодження до Держінформнауки не надсилався, тому позиція Агентства, як Генерального державного замовника Національної програми інформатизації, в цьому законопроекті не врахована.

    У цілому, зазначив В.Семиноженко, зміни до закону «Про авторське право і суміжні права» необхідні у зв’язку з наявністю проблеми захисту авторських прав. Однак, детальний аналіз свідчить про сумнівність запропонованих змін, оскільки вони можуть мати зворотній ефект: замість вдосконалення механізму боротьби з порушеннями в Інтернеті, може бути створене підґрунтя для зловживань, та неоднозначних тлумачень.

    Зокрема, документ не дає логічного та чіткого визначення суб’єктів, на яких буде спрямована дія законопроекту, а також містить суперечливі формулювання. Сумнівним є і спосіб вирішення суперечок, які стосуються авторського права – законопроект пропонує врегульовувати такі спори шляхом позасудових процедур. «Такий підхід не відповідає чинному законодавству і є досить упередженим методом. Це може спричинити додаткові зловживання», - підкреслив В.Семиноженко.

    На його переконання, якщо документ прийняти у такій редакції, то це може зашкодити подальшому розвитку Інтернету в Україні.

    «Запропонований законопроект не вирішує існуючих проблем, а навпаки - створює умови для виникнення нових. Переконаний, що авторське право може бути захищене на гідному рівні шляхом застосування вже існуючих норм, що встановлюють адміністративну, кримінальну та цивільно-правову відповідальність», - заявив Голова Держінформнауки.