• In English
 • Держава в жодному разі не скорочуватиме фінансування лікування онкохворих дітей, - МОЗ
  опубліковано 14 січня 2014 року о 22:06

  Розповсюджена деякими ЗМІ інформація про те, що в проекті Державного бюджету на 2014 рік на лікування онкохворих дітей передбачено в чотири рази менше коштів, ніж минулого року, не відповідає дійсності і має завідомо провокаційний характер.

  Насправді на бюджетну програму «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру», в яку входить більше двадцяти напрямків, в тому числі, забезпечення лікування онкохворих дітей, у 2014 році передбачено на 173 261 000 гривень більше, ніж у 2013 році. Минулого року, нагадаємо, на цю програму було виділено 2 118 064 000 гривень.

  Розподіл коштів між різними напрямами цієї бюджетної програми здійснюватиметься лише після того, як Державний бюджет на 2014 рік буде прийнято Верховною Радою України. «Будь-які заяви про скорочення бюджетного фінансування соціально вагомих програм, особливо таких, як лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями, є абсолютно безпідставними», -- наголосив директор Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров’я України Володимир Дуда.

  За його словами, об’єм коштів, скерованих державою на закупівлю медпрепаратів для онкохворих дітей, у 2013 році збільшився з 91 млн. грн. до 216 млн. грн., завдяки чому вдалося досягти стовідсоткового забезпечення їх необхідними ліками. «Можу запевнити вас в тому, що в цьому році на лікування наших маленьких громадян з онкологічними патологіями з державного бюджету буде виділено не меншу суму, аніж в минулому році, а можливо, й більшу», -- зауважив представник МОЗ України.