• In English
 • Україна наблизилася до стандартів Декларації тисячоліття ООН в сфері охорони материнства та дитинства
  опубліковано 14 січня 2014 року о 18:55

  Україна впроваджує низку інновацій, які дозволяють говорити про успіхи в дотриманні стандартів Декларації тисячоліття ООН і національної програми «Цілі розвитку тисячоліття». Про це на брифінгу в МОЗ України повідомила начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Олена Терещенко.

  Вона нагадала, що у вересні 2000 року 189 держав-членів ВООЗ прийняли Декларацію тисячоліття ООН і схвалили програму в галузі розвитку до 2015 року. Зокрема, документ передбачає поліпшення ситуації в галузі охорони здоров'я матерів і дітей, а також боротьбу з ВІЛ, малярією та іншими хворобами.

  «Україна – єдина з країн-членів ВООЗ, яка затвердила та впровадила методику встановлення віку дитини, розлученої з родиною. Йдеться про дітей-біженців, дітей-мігрантів, які потрапляють на територію країни, вік котрих визначити неможливо», – зауважила фахівець, додавши, що досягнення України були відзначені представниками Європарламенту з прав біженців.

  А.Терещенко також повідомила, що Урядом прийнято постанову, якою запроваджено єдиний підхід до встановлення інвалідності дітям. «За основу взято світовий досвід. Ми відходимо від медичного діагнозу, від кліше в бік біосоціальної моделі інвалідності, що базується на визначенні порушень органів і систем та можливості їх відновлення, а також здатності дитини до життєдіяльності та соціальної адаптації», – наголосила вона.

  Крім того, начальник Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення зазначила, що у 2013 році змінено підходи до організації психіатричної допомоги дітям – застосовано світовий підхід із розмежування допомоги дітям від дорослих. Медична стаціонарна допомога надаватиметься в максимально адаптованих для дитини умовах або у спеціалізованих закладах.

  Щодо проведення щорічних профілактичних оглядів дітей-школярів О.Терещенко повідомила, що спільно з МОН України підходи до їх проведення були адаптовані згідно побажань батьків. «Ми провели експеримент – половина регіонів проводила огляди в закладах охорони здоров’я, інша – у школах. Практично у 80 відсотках батьки виявили бажання робити профогляди дітей в закладах охорони здоров’я. Світовий досвід показує, що сьогодні батьки наголошують на отриманні необхідних консультацій безпосередньо від лікарів», – поінформувала фахівець МОЗ України. Як результат, вперше за останні 10 років зареєстровано стале зниження показників розладів зору, слуху та постави у школярів.

  Олена Терещенко також підкреслила, що усі інновації та досягнення в сфері охорони материнства і дитинства неможливі без належного фінансового забезпечення. «Рівень державного фінансування на централізовані заходи, які стосуються матерів і дітей, за останні п’ять років зріс утричі. На кінець 2013 року він склав практично мільярд гривень», – наголосила вона.