• In English
 • На Херсонщині побудують перинатальний центр
  опубліковано 14 січня 2014 року о 17:20

  Під час обласної селекторної наради, яка відбулась 14 січня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка, було розглянуто питання діяльності галузі охорони здоров’я області.

  Проаналізувавши підсумки роботи галузі у 2013 році, Микола Костяк  визначив пріоритетні завдання у 2014 році. Це насамперед удосконалення якості та системи екстреної медичної допомоги, дооснащення новобудови обласного онкологічного диспансеру та ефективне використання ресурсів онкологічної служби для поліпшення своєчасного виявленні та ефективного лікування хворих з онкологією.

  «У рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства», та завдяки нашим спільним зусиллям, Кабінетом Міністрів України виділено 78 млн грн. на будівництво у 2014 році єдиного на півдні України обласного перинатального центру. На сьогодні вже зроблено перші кроки для його реалізації та відкриття центру до кінця поточного року. - сказав Микола Костяк. -  Створено 22  центри  первинної медико-санітарної допомоги. Додатково відкрито 3 пункти базування бригад постійного призначення в селах, здійснено ремонтні роботи у 3 лікарських амбулаторіях».

  Заступник голови обласної державної адміністрації Ганна Пономаренко, в свою чергу, підкреслила, що надзвичайно важливим є також питання поліпшення кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я, в першу чергу у сільських населених пунктах, доукомплектування центрів первинної медико-санітарної допомоги, міських та центральних районних лікарень, та врешті забезпечення центрів первинної медико-санітарної допомоги автомобілями швидкої допомоги.

    Довідка. Для підвищення якості надання екстреної медичної допомоги мешканцям області в цьому році заплановано виділення коштів із державного  бюджету 27 млн грн на придбання 38 машин швидкої допомоги для медичних закладів міст та районів.