• In English
 • МОН моніторить інтернатні заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
  опубліковано 13 січня 2014 року о 19:46

  Підтримуючи ініціативи Президента України щодо впровадження сімейних форм влаштування дітей, Міністерством освіти і науки продовжується спільна робота з місцевими органами управління освітою з визначення доцільності функціонування кожного інтернатного закладу.

  Протягом 2013 року реформовано 41 інтернатний заклад, у тому числі 36 для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у різні типи навчальних закладів.

  Реформування проводиться відповідно до регіональних програм розвитку освіти, якими передбачено формування мережі навчальних закладів, необхідної для надання освітніх послуг.

  Оскільки протягом року в інтернатні заклади для сиріт службами у справах дітей було понад 3 тис. дітей зазначеної категорії, органи управління освіти і науки спільно з керівниками навчальних закладів мають забезпечити умови для навчання та виховання дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, наближені до сімейних. При цьому важливо враховувати родинний принцип проживання та виховання дітей.

  Окрім того, вживаються заходи щодо повернення дітей із сімей соціально незахищених категорій, які на сьогодні виховуються в інтернатних закладах,  до своїх батьків або осіб, які їх замінюють.