• In English
 • Національний контингент у Конго забезпечений надійним і стабільним зв'язком
  опубліковано 11 січня 2014 року о 17:19

  Особовий склад 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, де командиром є льотчик-снайпер полковник Андрій Когут, забезпечені цілодобовим стабільним внутрішнім та зовнішнім зв’язком, про що неодноразово зауважували інспектори Місії ООН в країні.

  Сьогодні у зв’язківців загону декілька видів радіостанцій – короткохвильові, ультракороткохвильові та засоби транкінкового зв’язку. Крім того, відповідно до вимог Місії, на Африканському континенті екіпажі вертольотів МІ-8 та МІ-24 для екстрених випадків забезпечені станціями супутникового зв’язку систем “INMARSAT” та “IRIDIUM”.

  «Зі всіма нашими таборами – “Гома”, “Бунія”, “Букаву” – ми маємо безперервний і цілодобовий зв’язок», – зазначив начальник зв’язку та радіотехнічного забезпечення польотів майор Володимир Глущук. 

  Ще одним напрямком роботи зв’язківців загону є забезпечення доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Завдяки цьому у загоні щотижнево проходить відео-конференційний зв’язок з вищими штабами в Україні, прийом телеграм, розпоряджень, щоденні доповіді про стан справ. Обладнанні й спеціальні місця, де кожен бажаючий може безкоштовно підключитися до Мережі та відправити лист рідним. 

  Є у базовому таборі й термінал супутникового зв’язку (з можливістю підключення телефону та Інтернет з’єднання). Він цілодобово знаходиться у черговому режимі та спроможний забезпечити зв’язок навіть за повної відсутності електропостачання, мобільної та інших форм зв’язку.