• In English
 • У всіх регіонах країни створено центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
  опубліковано 11 січня 2014 року о 09:33

  На території України на сьогодні функціонує 875 пунктів постійного базування та 247 пунктів тимчасового базування підрозділів системи екстреної медичної допомоги, їх кількість постійно збільшується.

  У 2013 році у всіх регіонах створено центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Про це на брифінгу в МОЗ України повідомив начальник Управління реформ медичної допомоги Костянтин Надутий. «Безперебійне функціонування центрів забезпечено шляхом отримання ліцензій на медичну практику та використання наркотичних засобів, перереєстровано спеціалізований санітарний автомобільний транспорт, оновлено дозволи на використання сирен та сигнальних маячків», – наголосив він.

  За словами Костянтина Надутого, на території України на сьогодні функціонує 875 пунктів постійного базування та 247 пунктів тимчасового базування підрозділів системи екстреної медичної допомоги, їх кількість постійно збільшується. Це дозволяє виконувати норматив прибуттю бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до пацієнта у містах на 90%, поза містом на 91-92% (норматив у місті – до 10 хвилин, поза містом – до 20 хвилин).

  Також він повідомив, що завдяки виділенню субвенції з державного бюджету на закупівлю медикаментів усі бригади екстреної медичної допомоги територіальних центрів на 100% забезпечені медикаментами для надання медичної допомоги.

  Крім того, минулого року проведено процедуру закупівлі 1 423 сучасних автомобілів екстреної медичної допомоги на суму 922 млн грн.