• In English
 • Затверджено перелік видів продукції, щодо яких здійснюється державний ринковий нагляд
  опубліковано 11 січня 2014 року о 16:00

  Кабінет Міністрів зменшив навантаження на бізнес і посилив захист споживачів від неякісної харчової продукції. Цьому сприятиме постанова Кабінету Міністрів, прийнята 9 січня на засіданні Уряду: документом затверджується перелік продукції, щодо якої здійснюється державний ринковий нагляд.

  «Реалізація постанови дозволить зменшити регуляторне навантаження на бізнес, спростить порядок організації та періодичність проведення планових заходів державного нагляду, при цьому буде посилено захист наших споживачів», - сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

  Коментуючи дане рішення, Ігор Прасолов зазначив, що перевірки проводитимуться стосовно тих видів нехарчової продукції, до характеристик яких цією Постановою встановлено обов'язкові вимоги контролю їхньої безпеки. Йдеться про іграшки, побутову хімію, засоби індивідуального захисту, захисту рослин і догляду за тваринами, пральні машини, лампи побутового використання, електропобутову продукцію, взуття, медичні засоби, а також про будівельні вироби, ліфти, морське обладнання, радіоустаткування й інше.

  «Це рішення посилить захист життя і здоров'я людей, оскільки попередить потрапляння небезпечних, неякісних, фальсифікованих або контрафактних товарів на споживчий ринок і при цьому зменшить навантаження на бізнес», - підкреслив Міністр.

  Довідково

  Проект Постанови був розроблений Мінекономрозвитку відповідно до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та відповідає пріоритетним завданням Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

  Органами ринкового нагляду є Укрморрічінспекція, Держветфітослужба, Держгірпромнагляд, НКРЗІ, Держспоживінспекція, Держлікслужба, Держархбудінспекція, Держсільгоспінспекція і Укртрансінспекція.