• In English
 • У 2013 році на Вінниччині було збільшено площі природно-заповідного фонду до 2,28% території регіону
  опубліковано 10 січня 2014 року о 12:33

  Сьогодні на Вінниччині заповідні території займають біля 60 тисяч гектарів, як інформує департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації, це становить 2,28% від площі області і складає 406 заповідних об'єктів.

  11 січня в Україні відзначатимуть день заповідників і національних парків. Як і інші території природно-заповідного фонду, заповідники та національні парки,  сьогодні є майже єдиним засобом збереження природних ландшафтів, дикої фауни та флори.

  Значні успіхи у справі заповідання територій досягнуті і на Вінниччині. Сьогодні 406 заповідних об'єктів охороняють велике розмаїття рідкісних, зникаючих, реліктових, ендемічних видів рослин, тварин, грибів. До складу природно-заповідного фонду області входять національний природний парк "Кармелюкове Поділля", чотири регіональних ландшафтних парки, ботанічні, ландшафтні, лісові, гідрологічні заказники та пам'ятки природи тощо.

  Протягом останніх п'яти років стабільно зростає площа природно-заповідного фонду. Так, якщо у 2009 році вона становила 1 відсоток території області, то у 2010 –  зросла вдвічі і досягла 1,94%. Всі об'єкти ПЗФ, що створені у 2012 році, розташовані на території міських рад – Жмеринської, Барської та Ладижинської. Цей факт є важливим як приклад налагодження гармонійного співіснування інфраструктури міста та цілісних природних комплексів, адже сучасне місто, як здобуток цивілізації, має бути комфортним та безпечним для життя. 

  Особливістю природно-заповідного фонду області є те, що більшість його об’єктів становлять заказники і пам’ятки природи, які мають доволі невелику площу – до 1 гектара. Це означає, що природно-заповідний фонд області має мозаїчну структуру, що є не дуже добрим для рослинного і тваринного світу.  Тому сьогодні особлива увага приділяється створенню масштабних об'єктів. Серед таких уже створені регіональні ландшафтні парки "Мурафа", "Дністер", "Середнє Побужжя", "Немирівське Побужжя".