• In English
 • З Одещини буде відправлено чергову партію компоненту ракетного пального "меланж"
  опубліковано 10 січня 2014 року о 11:16

  У рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ розпочалося завантаження чергової партії компоненту ракетного пального “меланж” зі складу ракетного пального Сухопутних військ, розташованого поблизу районного центру Любашовка, що на Одещині, у залізничні цистерни для відправки для подальшої утилізації на одному з підприємств оборонно-промислового комплексу Російської Федерації.

  Як розповів командир військової частини підполковник Олександр Ятлук, до кінця цього тижня планується завантажити у 13 спеціальних залізничних цистерн близько 700 тонн “меланжу”. За процесом завантаження спостерігають представники ОБСЄ та Департаменту утилізації компонентів ракетного палива та ракет і боєприпасів Міністерства оборони України.

  «Це передостання відправка окислювача ракетного палива з нашої військової частини, наприкінці лютого ми плануємо повністю звільнити склад від “меланжу”, відправивши на утилізацію до Росії останні 550 тонн небезпечної речовини», – зазначив підполковник Олександр Ятлук.

  Після відправки ешелону військові фахівці продовжать виконання робіт підвищеної небезпеки. Вони проведуть збір залишків “меланжу” у резервуарах, нейтралізацію аміачною водою та зачистку ємностей для зберігання токсичного компоненту ракетного палива. Для повної очистки кожного з чотирьох резервуарів військовим необхідно до п’яти робочих днів.