• In English
 • Уряд ініціює законопроект щодо звільнення від ПДВ операцій із ввезення до України природного газу
  опубліковано 09 січня 2014 року о 18:16

  9 січня 2014 року Урядом  схвалено проект Закону України «Про внесення змін до статті 197 Податкового кодексу України (щодо оподаткування операцій із ввезення на митну територію України природного газу)».

  Законопроект розроблено Міненерговугілля України на виконання пункту 1.2 доручення Президента України від 27.12.2013 «Щодо забезпечення вирішення невідкладних питань, пов'язаних зі зниженням ціни на природний газ для споживачів України».

  Проектом акта передбачається звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на митну територію України природного газу.

  Законопроект розроблено з метою забезпечення необхідних умов для здійснення НАК «Нафтогаз України» своєчасних розрахунків як з постачальниками імпортованого природного газу, так і з державним бюджетом, а також для безперебійного забезпечення підприємств теплоенергетики, населення та бюджетних організацій природним газом без відволікання обігових коштів Компанії, необхідних, у тому числі, для створення запасів природного газу на опалювальний період та забезпечення сталої роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу в цей період.