• In English
 • Р.Сафіуллін: Підготовка українських спортсменів до зимових Олімпійських ігор йде за планом
  опубліковано 09 січня 2014 року о 15:23

  Підготовка українських спортсменів до ХХІІ зимових Олімпійських ігор у Сочі (Росія) відбувається згідно з планом. На цьому наголосив Міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

  Як зазначив Міністр, на сьогодні попередньо 45 спортсменів представлятимуть нашу країну на ХХІІ зимових Олімпійських іграх. Вони  виступатимуть в 11 з 15 видів спорту, а всього за медалі боротимуться близько 3 тисяч атлетів з 80 країн світу.

  За словами Равіля Сафіулліна, українські спортсмени змагатимуться в біатлоні, лижних гонках, фігурному катанні, санному спорті, фристайлі, гірськолижному спорті, сноубордингу, стрибках на лижах, лижному двоборстві, шорт-треку та бобслеї.

  Міністр відзначив, що найбільше представництво українських атлетів буде в біатлоні – 11 спортсменів,  лижних перегонах – 8, по шість спортсменів боротимуться за медалі у фрістайлі, санному спорті та фігурному катанні. У сноубордингу будуть брати участь 4 спортсмени, в лижному двоборстві й гірськолижному спорті – по 3 , в бобслеї – 2 та по одному спортсмену боротимуться за місця на п'єдесталі в шорт-треку і в стрибках на лижах з трампліна.

  "Ви знаєте, що в зимових видах спорту ми не такі сильні, як в літніх. Та й остання Олімпіада у Ванкувері (Канада) 2010 року закінчилася для української команди з нулем, але цього року, і я в це дуже вірю, ми зможемо показати гідний результат та нарешті подолати позначку в дві медалі, які максимально вдавалося завоювати нашим спортсменам", - наголосив Міністр.

  Равіль Сафіуллін зауважив, що фінансування підготовки до зимових Олімпійських ігор 2014 року здійснювалося в основному за рахунок коштів Державного бюджету, і на сьогодні жодних проблем з фінансуванням немає. Загальна сума коштів, яка була використана видами спорту на підготовку до Ігор з 2011 по 2013 роки, становить 108 705 000 гривень.

  Міністр нагадав, що за перемогу на Олімпіаді спортсмени, а також їхні тренери отримають грошову винагороду від держави в розмірі 125 тисяч доларів, за друге місце передбачена винагорода у розмірі 80 тисяч доларів і за третє – 55 тисяч доларів.

  Під час брифінгу Равіль Сафіуллін також поінформував присутніх про хід підготовки до ХІ зимових Паралімпійських ігор, які відбуватимуться з 7 по 16 березня 2014 року в Сочі. Він зазначив, що загальна кількість наших спортсменів, які братимуть участь в Паралімпіаді складає 31 особу, це на 5 спортсменів більше, ніж на останній Паралімпіаді у Ванкувері, де українці здобули 19 нагород.

  Зазначимо, що на зимових Паралімпійських іграх 2014 року розігруватимуться 72 комплекти нагород, що на 8 комплектів більше, ніж на попередніх Іграх у Ванкувері. Спортсмени України братимуть участь у трьох видах спорту (лижні гонки, біатлон і гірськолижний спорт) із п’яти, представлених на Іграх.