• In English
 • В.Семиноженко розраховує, що Парламент у поточному році ратифікує угоду з ЦЕРН про асоційоване членство
  опубліковано 09 січня 2014 року о 09:35

  Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко розраховує, що у 2014 році Верховна Рада України ратифікує підписану минулоріч угоду про асоційоване членство України в Європейській організації ядерних досліджень (ЦЕРН).

  Враховуючи здобутки українських вчених та їх вклад в розвиток світової науки, а особливо проектів, які реалізуються ЦЕРНом, набуття Україною статусу асоційованого члена у цій організації є логічним і очікуваним кроком. В.Семиноженко наголосив, що підписанню угоди передував надзвичайно великий обсяг роботи, яку Держінформнауки разом з іншими заінтересованими міністерствами і відомствами провело впродовж 2013 року і минулих періодів.

  «Наступним етапом повинна стати ратифікація Верховною Радою угоди про асоційоване членство України в ЦЕРН. Це важливий крок, який введе в дію угоду з ЦЕРН і активізує двостороннє співробітництво. Зараз Держінформнауки здійснює необхідні процедурні заходи, пов’язані з реалізацією усіх внутрішньодержавних процедур, які потрібні для ратифікації угоди», - заявив В.Семиноженко.

  За його словами, це створить сприятливі умови на шляху інтеграції України до Європейського наукового та дослідницького простору на міждержавному рівні, а також розширить можливості науково-дослідних установ і підприємств України щодо участі у тендерах ЦЕРН, виконання замовлень на виготовлення високотехнологічного обладнання, дослідженнях в галузі ядерної медицини. «Як асоційований член Україна зможе долучитися до створення нових матеріалів, розробки та впровадження нових обчислювальних та інформаційних технологій, розвитку грід-мереж, направляти молодих вчених на стажування та продовжувати співпрацю в рамках робіт за дослідницькими проектами ЦЕРН», - додав В.Семиноженко.

  Довідково

  CERN (ЦЕРН, від фр. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, Європейська організація з ядерних досліджень) - провідна міждержавна організація, міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. ЦЕРН засновано 29 вересня 1954 року.

  Співробітництво України та ЦЕРН здійснюється з 1993 року відповідно до положень угоди про подальший розвиток наукового і технічного співробітництва в галузі фізики високих енергій від 2 квітня 1993 року (без набуття Україною членства чи іншого юридичного статусу у цій організації). У березні на виконання розпорядження Кабінету Міністрів від 21 лютого 2011 року № 151 було підписано спільну декларацію Кабінету Міністрів і ЦЕРН про науково-технічну співпрацю, в якій висловлено намір Уряду України приєднатися до ЦЕРН із статусом асоційованого члена. Офіційну заявку на проходження процедури відповідності критеріям асоційованого члена ЦЕРН Україна подала на розгляд Ради ЦЕРН наприкінці 2011 року.

  3 жовтня 2013 року Україна і ЦЕРН уклали Угоду щодо надання нашій державі статусу асоційованого члена в ЦЕРН. Україна є першою країною серед держав СНД, яка стала асоційованим членом ЦЕРН.