• In English
 • Продовжено експеримент з надання пільг з оплати електроенергії у грошовій формі
  опубліковано 08 січня 2014 року о 10:00

  Уряд прийняв рішення продовжити у 2014 році проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії. Відповідну постанову №899 Кабінет Міністрів прийняв 18 грудня 2013 року, внісши зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 р. № 866 «Про проведення у Волинській області експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії».

  Нагадаємо, що було урядове прийнято рішення про початок проведення експерименту на Волині у другому півріччі 2010 р. Фінансування витрат, пов’язаних з наданням громадянам пільг у грошовій формі з оплати електроенергії під час проведення експерименту, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання передбачених законодавством пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати тощо.

  Механізм надання громадянам пільг у грошовій формі з оплати електроенергії під час проведення експерименту у Волинській області визначено відповідним Порядком, затвердженим урядовою постановою. Його дія поширюється на громадян та членів їх сімей, які мають право на пільги з оплати електроенергії згідно із законом. Громадянину, який має право на пільги згідно з кількома законами, призначається грошова виплата згідно з одним законом за його вибором. Водночас дія порядку не поширюється на осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною.

  Надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії  здійснюється органами праці та соціального захисту населення на підставі заяви громадянина. Сума грошової виплати визначається виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, з урахуванням встановленої норми споживання електроенергії та тарифів на неї. Сума грошової виплати пільговикам, які проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, визначається з урахуванням частини третьої статті 17 Закону України «Про електроенергетику». У разі затвердження нових тарифів на електроенергію органи праці та соціального захисту населення проводять перерахунок сум грошових виплат. Грошові виплати здійснюються щомісяця через пошту, банківські установи чи уповноважених пільговиком осіб.